Hosszabbításra mentettük a meccset, de végül nem sikerült nyernünk

A DEAC elleni negyeddöntő második mérkőzése hasonló volt, mint a zalaegerszegi összecsapás, csak fordított szereposztással. A hazaiak szinte végig irányították a találkozót, de az utolsó negyed végén sikerült visszajönnünk a meccsbe, de a hosszabbítás végül a Debrecen sikerét hozta.

DEAC- Zalakerámia ZTE KK 98-93 hu. (26-19, 25-18, 19-24, 10-19, 18-13)
Debrecen, JV: Földházi, Makrai, Söjtöry

DEAC: Edwin 15, Drenovac 29/9, Neuwirth 3/3, Williamson 12, Buljevic 9. csere: Hőgye, Tadic 10/6, Mócsán 20/9.  edző: Andjelko Mandic

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 17/3, Paige 25/6, Szalay, Ikpe 6, Tóth 18/3, csere: Németh 2, Ostojic 10, Ona Embo 13/3, Keller 2, Csátaljay. edző: Matthias Zollner

Rossz ritmusban kezdtük a találkozót és könnyű kosarakat engedtünk a Debrecennek. A 3. perc elején 9-1-gyel ment a házigazda. Sajnos az időkérés sem hozott változást, mert a negyed feléhez közeledve Drenovac triplájával 14-3-as hátrányban voltunk. Nem igazán tudtuk megállítani a hazai rohamokat és állandósult a tíz pont körüli különbség. A negyed hajrájában felzárkóztunk és sikerült csökkentenünk a különbséget (26-19).

A második negyedben sem történt nagy változás, a hazaiak tartották előnyüket, mi próbáltunk zárkózni. A 13. perc elején Tóth kosarával hat pontra feljöttünk (31-25), de Drenovac és Edwin irányításával pillanatok alatt ellépett a DEAC (41-27). Nem igazán bírtunk az ellenfél agresszív játékával és ez a félidőre 14 pontos hátrányt eredményezett (51-37).

A nagyszünet után harcosabb arcát mutatta csapatunk és kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Elkezdtünk zárkózni, míg a hazaiak játéka többször akadozott. A 23. percben Paige és Tóth is hármast szerzett (55-48). Összeszedte magát a DEAC és Mócsán és Drenovac pontjaival újra tíz pontra nőtt a hazai előny (64-54). A hajrában ismét közelebb léptünk ellenfelünkhöz, de még mindig soknak tűnt a kilencpontos debreceni előny (70-61).

Nagy küzdelmet hozott a záró negyed, melyet nagy lendülettel és 6-0-val kezdtünk, melynek eredményeként három pontra visszajöttünk (70-67). hazai időkérést követően Mócsán törte meg kosarával a debreceni gólcsendet (72-67). A 34. percben Tóth faulttal együtt szerzett kosarat,  majd Edwin duplájával 76-70-nel kezdtük az utolsó öt percet. Paige kapta el a fonalat és sorozatban öt pontjával egy pontra feljöttünk (76-75). Három perccel a vége előtt a vezetésért támadhattunk, de nem sikerült kosarat szereznünk, válaszként Mócsán szerzett középtávolit (78-75). Másfél perc volt hátra, amikor Ona Embo egy triplával egyenlített (78-78). Egy perccel a vége előtt Hicks eladta a labdát, de Ikpe visszaszerezte, Edwin pedig odaütött 34 másodperccel a negyed vége előtt. Időt kéretünk, majd Paige középtávolija utat talált a gyűrűbe, mellyel először vezettünk a találkozón (78-80). Hazai időkérés után Williamson egyenlített (80-80). Kilenc másodpercünk volt, hogy eldöntsük a mérkőzést, de Paige nem támadta a gyűrűt, hanem távolról próbálkozott sikertelenül, így jöhetett a ráadás.

Drenovac egy triplával nyitotta a hosszabbítás első percét, amire Ikpe válaszolt egy duplával (83-82). Jól védekezett a DEAC és Mócsán, majd Drenovac is távolit dobott és hét ponttal elléptek (89-82). Ikpe sportszerűtlen hibát kapott, amit Tadic váltott pontokra (91-82). Tadic már a negyedik debreceni triplát dobta a ráadásban és kosarával nagy lépést tett a győzelem felé a hazai gárda (94-83). Egy 6-0-s sorozattal még megpróbáltuk a lehetetlent és egy utolsó, nagy hajrába kezdtünk. Hicks és Paige kosaraival három pontra visszajöttünk (96-93). Hicks hármas kísérletét blokkolták, Mócsánnak pedig odaütöttünk, aki büntetőivel el is döntötte a mérkőzést a DEAC javára ( 98-93).

A csapatok a negyeddöntő harmadik mérkőzésén, pénteken Zalaegerszegen találkoznak, és ezzel a vereséggel kiderült, hogy április 22-én újra Debrecenbe kell utaznunk.