Idén is tornagyőzelem a Göcsej Kupán

A Forest Hungary 48. nemzetközi Göcsej Kupa férfi tornát a bosnyák KK Kakanj csapata ellen zártuk.

KK Kakanj – Zalakerámia ZTE KK 67-83 (20-17, 8-17, 15-30, 24-19)

KK Kakanj: Dedic-, Talic 4, Merdanovic 6, Mesinovic 3, Muflizovic 5, csere: Zahiragic 5, Negovanovic 10, Pavlovic 19/3, Palavra 3/3, Dukovic 8, Búza 4, edző: Pandza Josip

Zalakerámia ZTE KK: Vaughn 13/6, Simmons 16/6, Horváth 10/6, Szabó 5/3, Radic 11, csere: Benke 9, Mohácsi 6/3, Kis-, Jeffers 10, Doktor 3, edző: Bencze Tamás

Vaughn és Radic kosaraival kezdtünk, majd Benke vette fel az üzemi hőfokot. A bosnyákok lassan ébredtek, de a negyed felénél már ők vezettek (14-11). A 7. percben vendég időkérést követően Simmons egyenlített egy 2+1-el (14-14).  Simmons kétszer is szemfüles volt és labdát csent, de nem tudtunk pontot szerezni belőlük. A Kakanj Dukovic büntetőivel és Pavlovic ziccerével, négy ponttal ellépett (18-14). A hajrában Merdanovic ziccerére, Simmons és Horváth büntetője volt csak a válasz így a bosnyákoknál volt az előny (20-17).

A második negyed elején mindkét csapaton kijött a fáradtság. Sok volt a pontatlan átadás és kihagyott dobás. A Radic és Horváth pontjaival fordítottunk és próbáltuk leszakítani ellenfelünket (24-28). A negyed végére összekapta magát a Kakanj és fogcsikorgatva küzdve kiegyenlített (28-28). Az utolsó percre fordulva Mohácsi hármasa jelentett vezetést számunkra, majd Simmons egy félpályás bravúrkosárral zárta a félidőt (28-34).

A nagyszünet után lassan érkeztünk meg a parkettre, addigra Palavra hármasával és Paclovic duplájával egy pontra zárkózott a Kakanj (33-34). Két perc kellett az első kosarunk megszerzéséhez, amelyet Vaughn jegyezett (33-36). Óriási harc folyt a palánkok alatt, sokszor a faulthatárt súrolták a védekezések. A 24. percben Simmons előbb egy hármast hintett, majd két gólpasszt is kiosztott, amelyből Benke ziccerezhetett, Vaughn pedig egy triplát szórt (35-44). A bosnyák időkérést követően Vaughn egy remek lefordulásból szerzett újabb kosarat, majd Benke egy duplát és Vaughn egy triplát, amivel, 17 ponttal elléptünk (35-52). Az utolsó két percre kanyarodva Szabó hármasával már 20 pont fölé nőtt a különbség a javunkra (39-60). A negyed végén még akadt egy vendég hármas is, de maradt a megnyugtató előny (43-64).

A negyedik negyedet Horváth hármasával és Vaughn egyéni megmozdulásával és Jeffers zsákolásával indítottuk (45-71). Némi hullámvölgyet követően Horváth hármasával újra erőre kaptunk és tartottuk a 20 pont körüli előnyünket (58-78). Az utolsó két percben faragott a hátrányából a bosnyák együttes, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.

A három nap alatt három győzelem, ami egyben címvédést is jelent a csapatunknak!