Izgalmas meccsen, a végén a Körmend nyert

Szomorúan tapasztaltuk a bemelegítésnél, hogy az utóbbi mérkőzések nyerő embere, Ivica Radic nem jött rendbe. A hiányát megérezte a csapat. A másik oldalon Dillard maradt ki a keretből.

Zalakerámia ZTE KK-EGIS Körmend 72-77 (21-20, 17-21, 15-11, 19-28)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 2700 néző
Jv: Földházi, Pálla, Ádám (Pázsitka)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 20/6, Vaughn 25/12, Benke 17/6, Mohácsi 1, Szabó 7/3, csere: Horváth-, Kis-, Mikovic 2, edző: Bencze Tamás

EGIS Körmend: Wright 11/3, Hollins 13/9, Ferencz 5/3, Horti -, Tuoyo 9/3, csere: Fanning 11/6, Davis 3, Németh 3/3, Csorvási 14, Halász 8, edző: Gasper Potocnik

A hangulat ismét extra volt, ahogy egy ZTE –Körmend rangadón megszokhattuk.

Sikerült elhoznunk a feldobást, majd az első támadásunk végén Vaughn büntetőjével vezettünk. Ferenc hármassal kezdett a vendégoldalon (1-3). Pontatlan támadások után Ferencz duplájára Kinney egy távolival felelt (4-5). A 3. perc elején Vaughn duplájával már mi vezettünk. A 4. percben Tuoyo kiegyenlített (8-8). A folytatásban Vaughn pillanatai következtek, aki kétszer is hárompontost szerzett, nem csoda, hogy Potocnik időt kért (14-8). Csorvási és Hollins faragott a Körmend hátrányából (14-13). Mikovic közelijére Fanning egy triplát hintett (16-16). A 8. perc elején Benke büntetőire Halász is büntetőkkel válaszolt, majd Kinney szórt egy újabb távolit (21-18). Az utolsó percen belül Halász újabb büntetőire már nem tudtunk válaszolni (21-20).

Csorvási közelijével kezdődött a második negyed, majd az extázisban játszó Kinney szerzett egy duplát (23-22). A 12. perc elején Benke közelijére ismét Csorvási felelt egy közelivel (25-24). Vaughn harmadik hármasával távolodtunk (28-24). Wright büntetői után Bencze Tamás időt kért (28-26). Mindkét csapat játéka kapkodó volt ebben az időszakban. A 15. percben Hollins triplájával átvette a vezetést a Körmend (28-29). A vendégek több ítéletnél is hevesen reklamáltak. Davis büntetőjére Benke egy betörésből szerzett bravúrkosárral válaszolt (30-30). A 16. percben Benke ellen támadót ítéltek, majd labdát szereztünk és Szabó indításából Szili óriásit zsákolt!!! Vendég időkérést követően Wright hármasával fordított a vasi alakulat, az előnyt Vaughn egy szép ejtéssel vette vissza (34-33). Wright pontjaival távolodtak a vendégek. Négy pontos hátránynál Kinney és Vaughn kosarai kellettek az egyenlítéshez. A dudaszó pillanatában Németh hármasával került újra előnybe a Körmend (38-41).

Másfél perc kellett az első pontos dobáshoz, amit szerencsére Benke jegyzett, méghozzá egy távolit (41-41). Vaughn robogott végig a pályán egy labdaszerzés után és szerzett fontos ziccert Ferencz mellett. Harcosan játszottak a fiúk és egy percig sem hagyták élni a vendégeket. A 25. percben Kinney ejtése után Potocnik időt kért (45-41). Csorvási eladott labdájából Kinney szerzett könnyű kosarat (47-41). A vendégek a 26. percben szerezték első pontjukat a harmadik negyedben, Csorvási jóvoltából. Lendületbe jöttek a piros-feketék és pillanatok alatt kiegyenlítettek (47-47). A holtponton Szabó büntetőivel léptünk túl a 27. percben (49-47). Jó védekezés és egy Kinney pont (51-47). A hajrában sem találta a ritmus a vasi alakulat, Vaughn pedig könnyedén ziccerezett (53-47). Tuoyo zsákolása után próbált felpörögni a Körmend, de nem céloztak pontosan a játékosaik (53-49).

Kapkodva kezdték a csapatok a záró felvonást, két-két támadást is pont nélkül fejeztek be. Csorvási duplájával közelített a Körmend, majd Szabó egy magasan ívelt hármassal hűtötte le a vendégeket (56-51). 32. perc elején Hollins is hintett egy távolit (56-54). Benkét négy hibával visszaküldte Bencze Tamás a parkettre, aki ellen triplakísérlet közben szabálytalankodtak. Szili nem hibázott (59-54). Csorvási tartotta a lelket a vendégekben, majd Szabó centerezett kiválóan (61-56). Elég volt egy pillanatnyi kihagyás és Fanning hármassal büntetett, majd egy eladott labda és Kinney szabálytalankodott Tuoyoval szemben, akinek a büntetőivel kiegyenlítettek a vasiak (61-61). Nagy volt a feszültség a pályán! A 35. percben Fanning duplájával már a Körmend vezetett (61-63). Mohácsi büntetőjével zárkóztunk (62-63). Tuoyo elkapta a fonalat és triplájával ellépett a vendégcsapat. Kinney eladott labdájából Halász szerzett könnyű kosarat, majd Tuoyo zsákolt egy újabb hibánk után. Időkérésünket követően Vaughn szerzett egy triplát (65-70). Jó védekezés után Benke szerzett egy utolsó másodperces hármast (68-70). 70 másodperccel a vége előtt Fanning szerzett fontos vendégkosarat, faulttal együtt, ami után Benke kipontozódott (68-73). Az utolsó percbe kanyarodva Kinney büntetőivel közelítettünk, majd Vaughn is betalált a körmendi gyűrűbe. Sajnos Halász sem vétette el a közelijét, így hárompontos vendég előnyről indulhatott az utolsó fél perc (72-75). Kilenc másodperc volt vissza, amikor labdát szereztünk, de Vaughn kezéből kivarázsolták a labdát, Kinney pedig odaütött. Hollins bedobta a büntetőit és ezzel eldöntötte a rangadót (72-77).

Radic hiányát a palánk alatti játékban és védekezésben is megsínylette csapatunk, de a fiúk harcoltak, küzdöttek és mindent kiadtak magukból. ezen az estén ez erre volt elegendő. Köszönjük a közönségnek a bíztatást, sokszor új lendületet adtak, amikor hullámvölgybe kerültünk!

Fotók: Bálizs Zsuzsa