Zalakerámia ZTE KK - MARSO Nyíregyháza KK 97-76 (22-20, 30-16, 21-21, 24-19)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 15/9, Kerpel-Fronius 18/6, Govens 22/12, Krapic -, Pantelic 13/3 csere: Velkey 5Mohácsi 15/6, Fekete 5/3, Czinger 2, Olasz -, Kis 2, edző: Bencze Tamás

Nyíregyháza KK: Savic 10/6, Unruh 8/6, Nagy K. 2, Kristanovic 22/3, Lekli 9. Csere: Lajsz 1, Caldwell 5, Bus 2, Kósa T. 2, Molnár M. 15, Fazekas -.Edző: Sitku Ernő

A nyáron eligazolt Lekli József először tér vissza ellenfélként Zalaegerszegre, ezúttal nevelőegyesülete a Nyíregyháza színeiben.
Pantelic hármasával adtuk meg az alaphangot a mérkőzésnek. A nyírségieknél Savic büntetőzött pontosan, majd Kinney egy távolival válaszolt (6-2). A 3. perc elején Kristanovic megszerezte első pontjait, aki a Falco ellen 37 egységig jutott. Próbáltuk felpörgetni a játékot és Govens remek érzékkel olvasta figurákat és távolról is betalált (9-4). Sitku Ernő időt is kért!  A technikai szünetből mi jöttünk ki jobban, mivel Govens előbb egy duplát, majd egy triplát süllyesztett el a nyíregyházi gyűrűben (14-6). A 6. percben megtorpant a támadójátékunk és két perc alatt Savic hármasaival és Kristanovic pontjaival két pontra zárkózott a Nyíregyháza. Pantelic adott újra lendületet pontjaival és hat ponttal megléptünk (22-16). Az utolsó percben kicsit kiengedtünk és két gyors leindításból is pontot szereztek a nyírségiek (22-20).

Az első támadásából egyenlített, majd a következőben a 4-es kosarával átvette a vezetést a Nyíregyháza. Kerpel – Fronius betörésből egyenlített, majd Mohácsi lemásolta csapattársa előző megmozdulását (26-24). Kristanoviccsal nehezen bírtunk a palánkok alatt. Pantelic előbb remekül centerezve szerzett kosarat, majd a saját palánkja alatt látványosan blokkolt. A megszerzett labdából Kerpel -Fronius ziccerezett (30-26). Nem hagyta magát Sitku Ernő csapata és tapadtak a ZTE-re. A 14. percben Kristanovic triplájával egy pontra felzárkóztak, amikor Govens jelentkezett egy távolival (35-31). Nyíregyházi időkérés után a 9-es ziccerezett és hozta közelebb csapatát. A következő hosszú támadásban többször is dobást rontottunk, de a lepattanókat sikerült begyűjtenünk és végül Mohácsi szerzett két pontot, amit Kinney fejelt meg egy hármassal (40-33). Két perc volt hátra a negyedből, amikor azt lehetet érezni, hogy védekezésben és támadásban is elbizonytalanodott a Nyíregyháza. A hazai oldalról pedig jöttek a pontok egymás után és nőtt a különbség is. Fekete a dudaszó pillanatában hintett még egy hármast és találatával 16 pontos előnnyel várhattuk a folytatást (52-36).

A nagyszünet után Kerpel –Fronius köszönt be egy kettessel, amire a másik oldalról csak egy büntető jött válaszként. Majd jött menetrendszerűen egy Govens hármas és már húsz ponttal vezettünk (57-37).  Két gyors nyírségi pontot követően ZTE időkérés következett. Kristanovic egyetlen büntetőjére tőlünk Kinney és Govens közreműködésével (65-42). Bencze Tamás a fiatalokat is pályára küldte, akik remekül illeszkedtek a mérkőzés folyamába. A nyíregyháziak próbálták csökkenteni a különbséget, ami csak minimálisan sikerült neki. Az utolsó játékrészre 16 pontos vezetéssel hangolódtunk (73-57).

A záró negyed elején gyorsan kaptunk két kosarat, amire Bencze Tamás időkéréssel reagált. Govens egy 2+1-el jelentkezett, amire Lekli két büntetővel válaszolt (76-63). Ahogy zárkózott az ellenfelünk, úgy jöttek vissza a parkettre a kezdőjátékosaink, akik újra 20 pont körülire tornászták a különbséget. Fokozatosan nőtt az előnyünk. A hajrában Govens és Mohácsi is betalált távolról és közelítettünk a 100 ponthoz, amit végül nem sikerült megdobnunk (97-76).

Összességében jó második negyedünknek köszönhetően sikerült előnybe kerülnünk és az jó védekezéssel ( Pantelic) és remek dobóteljesítménnyel ( Govens) sikerült megtörnünk a Nyíregyháza ellenállását és egy közönségszórakoztató mérkőzésen sikerült nyernünk.

Győzelmünkkel a torna zárónapján a Milos Sporar irányította szlovén KK Lastovka ellen játszhatunk az ötödik helyért.

A mai nap további eredményei:
KK Lastovka - MAFC 76-75 (22-16, 14-21, 21-14, 19-24)
Falco KC Szombathely - MBK Rieker COM-Therm Komarno 79-74 (24-17, 24-17, 14-19, 17-21)
Egis Körmend – Sopron KC 83-65 (20-13, 25-23, 13-18, 25-11)