Kaposváron szakadt meg a veretlenségi sorozatunk

A hetedik fordulóban Kaposváron szerepelt csapatunk. Nem sikerült folytatni győzelmi sorozatunkat, mivel a remek napot kifogó házigazda ellen végig hátrányban játszottunk.

Kometa Kaposvári KK- Zalakerámia ZTE KK 89-78 (27-21, 22-17, 22-13, 18-28)
Kaposvár, Jv: Praksch, Balog, dr. Németh

Kaposvári KK: Eaddy 25/18, Abell 25/3, Paár 4, Jackson 11/6, Koprovica 4. csere: Puska 5/3, Krnjajski 10/3, Fazekas 2, Bogdán 3/3, Halmai. Edző: Váradi Kornél

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 24/6, Csátaljay 2, Green 2, Ostojic 22, Tóth 10, csere: Lekunas 3, Mishula 11/9, Németh, Csuti 2, Keller 2. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Jackson ill: Lekunas

A hazaiak új igazolása, az amerikai irányító Tahj Eaddy a kezdőben kapott helyet és végül az egész mérkőzés legeredményesebbje lett.

A találkozó elején 4-4-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 2. perc elején 7-0-s futással hamar ellépett a Kaposvár (11-4). Ostojic vezérletével sikerült visszakapaszkodnunk és egy 8-0-s válaszfutással fordítottunk (11-12). A folytatásban a somogyiak játszottak pontosabban és a negyed végén távoli dobásokkal és bátor betörésekkel hatpontos előnyt szereztek (27-21).

Hicks és Eaddy szerzett felváltva kosarat, mely párbajt Hicks nyerte egy távolival (30-26). Nehezen állt össze a játékunk és amíg ezen dolgoztunk a Kaposvár kilenc ponttal ellépett (37-28).  Lubomir Ruzicka kénytelen volt időt kérni, majd Hicks egy dudaszó pillanatában szerzett hármasával próbáltunk zárkózni, de Jackson szinte azonnal triplával válaszolt (40-31). Sok hibával játszottunk és a hazaiak, ha nem is látványosan, de tíz pont fölé növelték az előnyüket (44-33). Mishula hármasával létünk tíz ponton belülre, de csak egy pillanatra, mert Puska szintén távolit szerzett beállítva a félidei 49-37-es eredményt.

A nagyszünet után vártuk, hogy változik csapatunk játéka, de álmosan és pontatlanul játszottunk, aminek az eredményeként három perc alatt 12 pontot kaptunk és megduplázta előnyét a Kaposvár (61-40). Semmi sem sikerült, igaz sem támadásban, sem védekezésben nem voltunk elég határozottak. A 27. percben Hicks és Tóth kosaraival zárkóztunk, de a játékrész vége ismét a somogyiaké volt (71-50).

A záró negyedben minden mutatóban javulnunk kellett volna ahhoz, hogy ledolgozzuk tetemes hátrányunkat. Tóth duplájával és Mishula hármasával közeledtünk ellenfelünkhöz, de újra jöttek a pontatlanságok és a hibák és visszaált a húszpontos távolság (80-60). Még öt perc volt hátra, a hazaiak hosszú játékokkal próbálták égetni az időt. Későn kezdtünk hajrázni, ráadásul úgy, hogy könnyű ziccereket is elhibáztunk. A végén 11 pontra csökkentettük a különbséget, de ez nem változtatott az összképen, hogy sima vereséget szenvedtünk Kaposváron.