Kaposvári KK–Zalakerámia ZTE KK 8695 (2126, 2414, 1929, 2226)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kapitány, Gelencsér, Brasch.

Kaposvári KK: Hinnant (17/6), Fodor M. (10/6), Crawford (7), Hendlein (18), Thompson (12). Csere: Dávid G. (2), Jancsikin (10), Benke (1), Kovács S. (6), Kiss K. (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Zalakerámia ZTE KK: Boston (23/3), Gáspár (4), Plumb (18/3), Safford (13/3), Lekli (14). Csere: Kámán (7), Kovács Á. (16/6), Kertész (-), Czinger (-), Koma (-). Vezetőedző: Völgyi Péter. Edző: Heinrich Róbert.

Jól kezdte a mérkőzést a ZTE, az első félidő 15. percéig a vendég zalaiak domináltak, főleg Plumb volt elemében. Az utolsó percekben a cserék is helyet kaptak, ekkor pár jó védekezést követően (midnaddig ez nem volt jellemző egyik csapatra sem) fordított a Kaposvár (20. perc: 45-40). A harmadik negyedben Gerald Boston ténylegesen is kezébe vette a karmesteri pálcát, támadásban sem Fodor, sem Hinnant nem volt képes tartani a ZTE mélynövésű amerikaiját. (30. perc: 64-69). A negyedik negyedben folyamatosan felőrölte ellenfelét a ZTE, Kovács Ádám betalált kintről, és a zalaiak megérdemelten – egységesebb, több lábon álló csapat képét nyújtva - jutottak a kaposvári torna döntőjébe, ahol szombaton 17 órakor a Péccsel találkoznak.