Kemény, fizikális mérkőzést játszottunk Szlovéniában

A kényszerű bajnoki szünetet kihasználva a szlovéniai Domzale-ban játszottunk felkészülési mérkőzést.

Helios Suns Domzale- Zalakerámia ZTE KK 76-78 (20-17, 19-26, 19-20, 18-15)

Helios Suns Domzale: Radovcic 14/6, Pelko 14/3, Prepelic 1, Knezevic 2, Oman 14/9, csere: Konjevic 18/9, Strel -, Bratec 3/3, Florveus 10. edző: Dejan Jakara

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 15/6, Johnson 9, Williams 19/15, Szabó 6, Agafonov 4, csere: Gulyás 3/3, Simon -, Bagó 6, Doktor 9/9, Djuric 7/3. edző: Bencze Tamás

A mérkőzés elejétől agresszíven védekezett a hazai csapat és csapdázással próbálta megzavarni a labdafelhozatalainkat. Az első negyed felénél öt ponttal elléptünk, de a negyed vége a hazaiaké volt (20-17). A folytatásban átvettük a mérkőzés irányítását és a nagyszünetre már mi mehettünk előnnyel (39-43). A folytatásban tartottuk megszerzett előnyünket és jól védekeztünk. A negyedik negyed végén újra feljöttek a hazaiak, de másfél perccel a vége előtt egy súlyosnak tűnő vállsérülés miatt (hazai játékos) a játékvezetők félbeszakították, vagy pontosabban lefújták a mérkőzést, mert a pályáról nem tudták biztonságosan levinni a sérültet. Így maradt a 76-78-as eredmény.

Bencze Tamás:- Ellenfelünk harcos, agresszív védekezésével, csapdázásaival sok hibára kényszerített bennünket. Jól védekeztünk és támadásban is jó megoldásokat választottunk. Lendületesen és eredményesen játszottunk és szinte végig uraltuk a mérkőzést. Nagyon jól szolgálta a felkészülésünket ez a találkozó. Jó volt látni, hogy idegenben is harcosan és jól mennek a fiúk.