Későn hajráztunk

A 15. fordulóban a Jászberény vendégeként léptünk pályára. A mérkőzésen végig a hazaiak hátát néztük, hol közelebbről, hol távolabbról. A negyedik negyedben 14 pontról kapaszkodtunk vissza és csak hajszálon múlt, hogy nem nyertünk.

JP Autó - JKSE- Zalakerámia ZTE KK 71-69 (21-16, 20-17, 17-11, 13-25)
Jászberény, Jv: Praksch Péter, Söjtöry Tamás, Balog György (Páli dr. Kálmán)

JP Autó – JKSE: Pitts 29/15, Rakic 11/3, Coleman 6, Aleksandrov 14/12 , Pantelic 11/3, csere: Cseh -, Kerpel-Fronius -, edző: Nikola Lazic

Zalakerámia ZTE KK: Ware 13/3, Gulyás 2, Thompson 15, Szabó 18/12, Agafonov 8/3, csere: Papp 11/3, Doktor-, Bagó 2,

A hazaiaknál Aleksandrov kettő távolival kezdett, amire Agafonov, majd Thompson válaszolt egy-egy duplával (6-4). Könnyű helyzeteket hagytunk ki, így nem sikerült gyorsan egyenlítünk. A negyed felénél Ware eladta a labdát Szabó pedig Coleman ellen vétett sportszerűtlen hibát. Az amerikai büntetőivel, majd Pantelicséval távolodott a JKSE (10-4). A legjobbkor jött Szabó triplája, majd egy labdaszerzés után Gulyás passzából a csapatkapitányunk egy ziccert is szerzett (10-9).  A 7. percbe kanyarodva Pitts, majd Rakic keze sült el a hárompontos vonalon túlról (16-9). Thompson ziccerére Pantelic válaszolt egy 2+1-es akcióval (19-11). Az időkérésünk után Thompson és Ware könnyű ziccert szerzett és így Lazic mester is kénytelen volt időt kérni (19-15). A hajrában Thompson büntetőjére még Rakic tudott válaszolni egy közelivel (21-16).

A második negyed elején is a hazaiak koncentráltak és dobtak jobban. Pitts duplájával és triplájával tíz pontra nőtt a jászberényiek előnye (26-16). Thompson pontjaival araszoltunk közelebb, majd Aleksandrov közelijére Papp gyorsindulásból szerzett kosárral válaszolt (28-21). A 13. percben Pitts betörését nem tudtuk védeni, de válaszként Ware nagyon messziről szerzett egy utolsó másodperces triplát (30-24).  Nem ültek a hazai triplák, nálunk viszont Ware szórt egy duplát, ami után hazai időkérés következett (30-26). A rövid taktikai szünet után Pitts növelte a hazaiak előnyét, majd Bagó szállt be jól a játékba és szerzett egy közelit (32-28). A 16. perc elején Aleksandrov újabb triplát szerzett, amit Coleman toldott meg egy közelivel (37-28). Az utolsó két percbe kanyarodva Thompson és Szabó kosaraival zárkóztunk. A félidő Pitts 2+1-vel zárult (41-33).

A nagyszünet után nehezen találtak a gyűrűbe a csapatok. Két perc elteltével Pitts szerzett egy bravúros hárompontost, majd Thompson egy palánkos duplával felelt (44-35). Pantelic és Agafonov is megmutatta, milyen jól tudnak horogdobásból kosarat szerezni (46-37). Egy eladott labda után Coleman zsákolt látványosan Pitts passzából és újra tíz ponttal vezettek a hazaiak (48-38). A Jászberény Pitts és Rakic kosaraival tartotta megszerzett előnyét, míg nálunk Ware és Papp szerzett kosarat. A kevés pontot hozó negyed végén 14 ponttal járt előttünk a Jászberény (58-44).

A záró negyed elejét sikerült megnyomnunk és egy 0-10-ás rohanással négy pontra zárkóztunk (58-54). Egy kicsit megtorpantunk és ezt Rakic és Pitts kihasználta és újra tíz ponttal ellépett a JKSE (64-54). Időt kértünk, amely után Papp hintett egy távolit (64-57). A 36. percben Agafonov és Aleksandrov is triplát szórt, így nem kerültünk közelebb ellenfelünkhöz (67-60). Három perc volt hátra és Ware dupláival ismét négy pontra feljöttünk (68-64). Nagy volt a feszültség a parketten. Labdát szereztünk és Agafonov passzából Gulyás szerzett egy közelit (68-66). Hazai időkérés után Rakic duplájával lépett el a Jászberény, de Szabó egy triplával visszahozta az esélyeinket (70-69). Pitts kihagyott közelije után Ware dobása kimaradt, Gulyás pedig odaütött Rakicsnak, aki egy büntetőt bedobott (71-69). Egy dobásnyi időnk maradt még, de Szabó horogdobása lepattant a gyűrűről, így a hazaiak örülhettek a dudaszót követően.

Bencze Tamás: - Gratulálok a Jászberénynek, de büszke vagyok saját csapatomra is, mert 16 pontos hátrányból is sikerült egy egylabdás mérkőzést csinálnunk. Az első három negyedben sajnos nem védekeztünk olyan jól, mint ahogy azt terveztük, és ezt a Jászberény triplákkal büntette. A záró tíz percben védekeztünk jól, ezt kell következő mérkőzéseken még hosszabb ideig tennünk, akkor eredményesebbek lehetünk.

Fotó: hunbasket.hu