Két ellentétes félidőt produkálva győztünk a MAFC ellen

A kadet bajnokság 6. fordulójában fiataljaink a közvetlen riválisnak számító MAFC együttesét fogadták.

Zalakerámia ZTE KK/A- MAFC/A 62-55 (15-10, 23-14, 13-15, 11-16)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Kadet bajnokság, Jv: Schneider, Kiss

Zalakerámia ZTE KK: Gerencsér 7, Billege 2, Tóth B. 14/3, Garai 2, Szalay 21/6, csere: Koller, Takács 7, Bihari 3/3, Horváth M. 6, Komády, edző: Bödör Ferenc

MAFC legjobb dobói: Tóth V. 13, Tökölyi 9/3, Csesznegi 7-3, Neczpál 7/3

Az első negyedben sokáig fej –fej mellett haladtak a csapatok, nem tudtak elszakadni egymástól. A játékrész hajrájában sikerült lőtávolon kívülre kerülnünk (15-10). A folytatásban próbáltunk meglépni ellenfelünktől, ami Tóth és Bihari hármasaival sikerült is (31-20). A félidő végére állandósult a tíz pont feletti előnyünk (38-24). A fordulás után beragadtak a fiúk és ezt a fővárosiak próbálták kihasználni. A negyed felénél 10-2-es futással hat pontra feljött a MAFC (40-34). Egészpályás letámadásra jöttek ki a fiúk, ami eredményesnek bizonyult. Az addig magabiztos vendégek kizökkentek a ritmusból és labdaszerzésekkel és Szalay pontjaival kilábaltak a fiúk a gödörből (45-34). A záró negyedet ismét izgalmassá tettük. Visszaesett a koncentráció és nem sikerültek a dobásaink sem. A fővárosiak derekasan küzdöttek, de ők is sok hibával játszottak. Az utolsó percre kanyarodva 59-53-ra zárkózott a MAFC, de ennél közelebb már nem tudtak jönni és végül sikerült megnyernünk a mérkőzést.