Zalakerámia-ZTE KK- DEAC 89-66 (20-18, 33-19, 22-14, 14-15)
Forest Hungary 48. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok

Zalakerámia ZTE KK:  Simmons 9, Horváth Á. 14/6, Benke 5/3, Szabó Zs. 7/3, Radic 14. Csere: Vaughn 16/6, Jeffers 10, Mohácsi 12/12, Kis R. 2, Doktor, Kovács M. 2, edző: Bencze Tamás

DEAC: Jones 5/3, Velkey, Lilov 14/12, Bognár 10, Armwood 16. Csere: Lajsz 3, Molnár A. 8, Kósa, Fekete V., Fazekas, Omenaka 2, Opre 3/3. edző: Berényi Sándor

Sokan voltak kíváncsiak a Forest Hungary 48. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa férfi nyitómeccsére. Ellenfelünk az NB I újonca a DEAC együttese volt. A debreceni csapatban két ismerőssel találkozhattunk, Velkey Jánossal és Fekete Viktorral, akik nem olyan régen még az égi színekért küzdöttek. A találkozó előtt, a torna hivatalos megnyitóján adták át a Zsíros Díjat, amit az idén Büki Bence érdemelt ki. A díjat Gáspár Dávidtól vehette át a tehetséges fiatal.

Radic duplájával és büntetőivel 4-0-ra vezettünk az első perc után. A debreceni oldalon Armwood szerezte az első kosarat, majd Lilov egyenlített. A negyed feléig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd büntetőkkel egy ideig a DEAC vezetett (10-11). A folytatásban a próbajátékon lévő Vaughn egy remek 2+1-el mutatkozott be, majd fél percen belül egy triplát is szerzett (16-11). Lilov pontjaival a hajrában újra fordított a DEAC (17-18). 3 másodperc volt hátra a negyedből, amikor Vaughn büntetőzhetett. Az elsőt bedobta, a második kimaradt, de a Mohácsi leszedve a pattanót visszapasszolta az amerikai fiúhoz, aki egy duplával vezetéshez jutatta csapatunkat (20-18).

A második negyed elején Lilov hibázott egy távolit, míg nálunk előbb Horváth majd Mohácsi is betalált. A vendégek időkéréssel próbálkoztak, de Mohácsi Máté újabb triplával már tíz pont feletti vezetéshez segítette csapatunkat (29-18). A folytatásban sem volt megállás, záporoztak a távoli mindkét oldalon és az olló a negyed végéig 16 pontosra nyílt a javunkra (53-37).

A második félidő elején továbbrobogott a Göcsej expressz. A vendégek erőlködtek, de nem sikerült a ritmust elkapniuk. Tartottuk előnyünket, sőt a negyed végén már 24 pontos különbséget mutatott a tábla (75-51). A záró negyedben már a csak a különbség volt kérdéses, mert a győztes kiléte már a harmadikban eldőlt. Bencze Tamás folyamatosan kevergette csapatát. Kovács Martin is hozzátett a közöshöz egy remek kosárral. A hajrában Vaughn megmozdulásait tapsolta meg a közönség. A vége 23 pontos, 89-66-os magabiztos győzelem.

A torna első napjának záró mérkőzésén a Jászberény a bosnyák KK Kakanj együttesével játszott.

Jászberény KSE- KK Kakanj 62-76 (11-12, 18-22, 19-26, 14-16)

Jászberény: Rakic 11/9, Kerpel-Fronius 6,  Deshileds 4, Lucic 13, Sejflic 19, csere: Brown 5/3, Molnár-, Czirbus -, Cseh -, Bazsó 4, edző: Nikola Lazic

KK Kakanj: Talic 5/3, Muflizovic 3, Negovanovic 2, Palavra 25/6, Dukovic 7/3, csere: Dedic 4, Mesinovic 6, Merdanovic -, Zahiragic 6/6, Pavlovic 16/6, Búza 2, edző: Pandza Josip