Közel voltunk a bravúrhoz Szolnokon

A bajnokság 19. fordulójában a címvédő és éllovas Szolnoki Olaj vendégeként léptünk pályára. Nem volt könnyű helyzetben Bencze Tamás, mivel a bokasérüléssel maródi Papp Péter mellett a mérkőzést megelőző nap Szabó Zsolt betegség miatt esett ki.  A hiányzók ellenére óriásit mentek a fiúk és nagyon közel volt, hogy meglepetést okozzunk.

Szolnoki Olaj KK – Zalakerámia-ZTE KK 85-79 (17-22, 18-26, 22-17, 28-14)

Szolnok, Jv.: Papp, Ádám, Balog.

Szolnoki Olaj KK: Kovács P.-, S. Milosevic 8/3, N. Milosevic 4, Tóth Á. 12, Vojvoda 14/3. Csere: Benke 12/3, Andric 27, Rowsey 8. edző: Dragan Aleksic.

Zalakerámia ZTE KK: Ware 12/12, Thompson 24/12, Gulyás 4, Bagó 2, Agafonov 22/3. Csere: Durázi 7, Kis-, Doktor 8/6. edző: Bencze Tamás.

A kezdőnkben, a szezon során először kapott helyet Bagó Martin. Másfél perc elteltével Tóth Ádám szerezte az első kosarat a mérkőzésen. Ezt követően Agafonov pontjaival fordítottunk, majd Bagó közelije után Gulyás zsákolásával 8-0-át rohantunk (2-8). A hazaiak nem tudtak felpörögni és sok hibával játszottak. A 6. percre lassan araszolva, Andric duplájával kettő pontra feljöttek (8-10). Agafonov közelijével és Ware triplájával újra elhúztunk ellenfelünktől (8-15). A 8. perben Agafonov 2+1-vel már 10 ponttal vezettünk (10-20).  A hajrában, sorozatban hét pontot szerzett az Olaj és újra ott volt a nyomunkban. A negyed zárásaként Durázi büntetőzött pontosan és így távol tartottuk ellenfelünket (17-22).

A második negyed elejét megnyomtuk és kihasználva a Szolnok megingásait növeltük előnyünket. A 13. percig mindössze Benke tudott hazai oldalon kosarat szerezni, míg nálunk Agafonov egy duplát, Thompson kettő,  Ware pedig egy triplát hintett (19-33). Milosevic törte meg a hazai gólcsendet egy büntetővel, majd Ware szerzett újabb távolit (20-36). Remekül játszottak a fiúk. A negyed feléig Doktor Peti szerzett két hárompontost és már 20 ponttal tudhattuk magunk mögött a Szolnokot (22-42). A hajrában Andric és Benke révén faragott a hátrányából a hazai csapat, de így is 13 ponttal vezettünk (35-48).

A második félidő elején Andric büntetőire Agafonov és Durázi válaszolt összesen öt ponttal (37-51). A hazaiak valamivel jobban védekeztek, mint előtte, de támadásban továbbra is sokat hibáztak. A 23. percben Agafonov közelijével és Thompson triplájával tartottuk előnyünket (41-58). A folytatásban visszaesett valamelyest a támadójátékunk és erőre kapott a Szolnok. Vojvoda a 26. percben szerezte első pontjait. Érezhető volt, hogy egyre jobban elkapja a ritmust a hazai csapat. A negyed végén Doktor és Agafonov pontjaival tartottuk a távolságot (57-65).

A záró negyed elején Vojvoda kapta el a fonalat és sorozatban nyolc pontot szórva, a 33. percben kiegyenlített a Szolnok (66-66). Kihagyott távolink után Benke újra előnyhöz juttatta a hazaiakat (68-66).  Agafonov egyenlített, majd Tóth és Benke kosaraival, öt ponttal ellépett a bajnok (73-68). A 36. percben Ware hármasa a legjobbkor jött. A folytatásban határozottabban támadott a hazai csapat és Andric és Milosevic pontjaival, nyolc ponttal elléptek (79-71). Thompson hintett egy újabb távolit, de Andricsot nem tudtuk tartani (83-74). Nem hagytuk magunkat és próbáltunk versenyben maradni ellenfelünkkel. A 39. percben Thompson rázta meg magát és öt pontjával négy egységre zárkóztunk (83-79). A végén még Vojvoda büntetőzhetett, amivel kialakította a 85-79-es végeredményt.

A CSAPAT ismét megmutatta, hogy hatalmas akarat és erő rejlik bennünk. Kis szerencsével és koncentrációval (Szabóval, Pappal) nyerhettünk volna. Rendesen ráijesztettünk a Szolnokra! Köszönet a szurkolóinknak a kitartó buzdításért!

Fotó: hunbasket.hu