Jól sikerült a bemutatkozás, melyre több mint egy hónapot kellett várnunk. Érződött a fiúkon, hogy régen játszottak tétmérkőzést, de a küzdelem és az akarat meghozta a gyümölcsét.

Zalakerámia ZTE KK- OSE Lions 93-91 (23-15, 12-23, 24-19, 13-15, 21-19
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Györffy, Csabai-Kaskötő, Boros

Zalakerámia ZTE KK: Duren 14/6, Delas 31/9, Polster, Vuko 18/3, Glenn 13, csere: Szabó 6, Simon 5/3, Bonifert, Völgyi, Plézer 6/3. edző: Ante Nazor

OSE Lions: Anderson 11, Bíró 12/6, Anda, Abell 12/6, Bailey 24/3, csere: Kucsora 2, Morgan 11, Hayes 11, Illés 8/6, Garamvölgyi. edző: Sebastjan Krasovec

Gyászszünettel kezdtük szezonbéli első meccsünket. Lukácsffy Dénesre emlékeztünk, aki kedden türelemmel viselt, hosszú, súlyos betegség után elhunyt.

Delas szerezte az idei szezon első pontját büntetőből. A 3. perc elején Bíró hármasa után Delas egyenlített (5-5). Nehezen találtuk a ritmust. Abell távolijával és Bailey közelijével próbált ellépni az Oroszlány (5-10). Delas és Montae pontjaival a 6. percben fordítottunk (11-10). Nem tudtak elszakadni egymástól a csapatok. A hajrában Duren rázta meg magát és két duplájával elléptünk ellenfelünktől, majd Delas triplájánál már nyolc ponttal vezettünk (23-15).

A második negyed elején Hayes-el kakaskodott Simon, amiből játékosunk egy technikai hibával jött ki, majd gyorsan beütött egy újabb hibát és a padra ültette Ante Nazor. Duren hintett egy távolit, majd a vendégeknél Bailey zsákolt látványosan (26-20). A 14. percben Szabó is megszerezte első pontjait Duren lecsorgó távoliját közelről visszatéve (28-22). A vendégek a negyed felénél Bailey és Morgan pontjaival zárkóztak (28-27). Időkérés után Morgan szedett össze két személyit, majd közelijével egyenlített az OSE (28-28). A 17. percben egy duplával tért vissza a parkettre Montae. Bailey kosara után Vuko büntetőivel vezettünk újra (32-30). Látszott a csapaton a meccshiány, főleg a rossz passzoknál. A 18. percben Morgan szerzett vezetést a vendégeknek, majd Montae büntetőivel egyenlítettünk (34-34). A félidőt Bíró kosarával végül az OSE nyerte (35-38).

Másfél perc telt el a harmadik negyedből, amikor Delas kezdte meg a pontgyártást, de sajnos Bíró és Bailey tripláival tovább távolodott az OSE (37-46). Hosszabb pihenőt követően remek betörésből szerzett kosárral tért vissza Simon, majd labdát szereztünk és Vuko büntetőivel lőtávolra zárkóztunk (43-46). Elkaptuk a fonalat védekezésben és 25. percben Delas és Simon tripláival fordítottunk (49-46). Felváltva potyogtak a kosarak: Abell, majd Szabó volt eredményes. Duren ziccere után Krasovec mester időt kért (53-48). A folytatásban próbált közelebb jönni az OSE, de Szabó közelijével tartottuk hétpontos előnyünk (59-52). A negyed végén kiengedtünk és Illés triplájával kettő pontra zárkóztak a vendégek (59-57).

Rosszul kezdtük a záró negyedet és az OSE 1-6-os futással fordított (60-63). Nagy csata alakult ki a parketten, mindkét csapat határozottan védekezett. A 34. percben Delas ziccerével zárkóztuk (62-63). Bailey büntetőire Duren egy triplával válaszolt és kiegyenlítettünk (65-65). A 37. percben Andreson közelije után Plézer triplájával újra nálunk volt az előny (68-67). Izgalmas hajrára volt kilátás. Labdát szereztünk, majd Duren harcolt ki faultot és értékesítette büntetőit (70-67). Delas duplájával távolodtunk volna, de Bailey újabb zsákolásával továbbra is közel maradtak a vendégek (72-69). Az utolsó percbe kanyarodva egyik csapat sem tudta ponttal befejezni a támadását. Morgan triplát hibázott, Delas pedig labdavezetésbe bonyolódott bele. 9.4 másodperccel a vége előtt Andersonnak ütött oda tripladobás közben Vuko. Anderson nem hibázott (72-72), Nazor mester időt kért. Delas és Montae is eldönthette volna, de jött a hosszabbítás (72-72).

A ráadást mi kihagyott dobásokkal, a vendégek kossarakkal kezdték (72-77). Delas hintett egy ritmusváltás után triplát, majd Plézer harcolt ki faultot, de csak egy büntetőt értékesített (76-77). Delas távolról rontott, Anderson közelről nem. Másfél perc volt vissza, amikor Delas büntetőivel egy pontra feljöttünk (78-79). Abell csak egy büntetőt dobott be, mi újabb lehetőséget szalasztottunk el az egyenlítésre (78-80). 33.2 másodpercnél labdát vesztett az OSE. Bonifert dobása kiperdült Delas faultot harcolt ki és büntetőivel egyenlítettünk (80-80). 4.6 másodperc volt és a vendégek jöhettek: Abell dobása kimaradt, jöhetett az újabb ráadás (80-80).

Vuko hatalmasat esett Hayes lökése nyomán, majd pontosan célzott a büntetővonalról (82-80). Nagy akarással játszottak két óra elteltével is a fiúk, néha túl naggyal. Gyors egymás után Hayes és Anderson is kipontozódott, Delas pedig büntetőivel növelte előnyünket (84-80). A vendégeknél Abell talált be három perc elteltével. Vuko előbb magasan elemelt távolit szerzett, majd tripladobás közben odaütött Abell-nek, aki egyet azért kihagyott a háromból (87-84). Vuko közelije után Bailey büntetőzött, majd Delas kettese után ismét Bailey volt eredményes (91-88). Morgan eladta a játékszert, Plézer megszerezte, majd odaütöttek neki. A büntetőket hibátlanul dobta. A végén még Illés egy triplával szépített, de ez már nem számított, mert győzelemmel kezdtük a bajnokságot.