Magabiztos győzelmet arattunk a Sopron ellen

Komoly érdeklődés mellett kezdődött a találkozó, szépen megteltek a sportcsarnok lelátói, a nagy meleg ellenére sokan voltak kíváncsiak megújult csapatunkra.  A vendégeknél még csak a kispadon, pulóverben foglalt helyet Damier Pitts, aki tegnap este érkezett, így az irányító még csak kívülről szemlélte a soproniak játékát.

Zalakerámia ZTE KK-Sopron KC 93-63 (19-17, 15-18, 28-16, 31-12)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 7, Johnson 19/6, Williams 18, Szabó 8, Agafonov 12, csere: Djuric 12/3, Doktor 3/3, Bagó 2, Gulyás 6, Farkas 4, Simó 2, Kovács -, edző: Bencze Tamás

Sopron KC: Molnár 2, Carter 15/3, Johnson 17/9, Takács 9/9, Rivers 5/3, csere: Élő 1, Werner 5/3, Supola 8/3, Buzsáki -, Fazekas 1, edző: Sabáli Balázs

Az Ubilla-Johnson-Williams-Szabó-Agafonov ötössel kezdtünk, ám Bencze Tamás már az első negyedben komoly rotációval dolgozott, négy cserejátékos is pályára került 10 perc alatt. Reggie Johnsoné volt a meccs első találata, majd Szabó és Ubilla is betalált, Williams pedig kétszer is szép duplát szerzett. 10-4-re léptünk meg, Doktor remek passzát Gulyás Milán tette fel ziccerben, járt is a taps a lelátóról. Ubilla mesteri labdáját Agafonov váltotta ponktokra, a Sopron viszont egyre inkább éledezett, főként Carter vitte a prímet Sabáli Balázs legénységében, Takács pedig kétszer is triplát hintett. Szellőssé vált a védekezésünk, a negyed végére két pontra olvadt az előnyünk; 19-17 állt ekkor az eredményjelzőn.

A vendégeknél a  Melvin Johnson- Eric Carter duó kapta el a fonalat, meg is léptek 5 ponttal Takácsék, így a legjobbkor jött Doktor triplája, mely, mint később kiderült, az első félidő egyetlen sikeres távoli dobását jelentette. Djuric lopott labdát, majd zsákolt, nagy sikert aratva. Szoros volt az állás, nagyon sok helyzet maradt ki hazai oldalon, Bencze Tamás több alkalommal is időt kért. Egypontos vendégelőnnyel vonultak az öltözőbe a csapatok, ahol volt mit mondania a hazai edzőpárosnak a nagyszünetben...

Érdekesség, hogy félidőben mindkét csapat 8-8 gólpassznál és 19 lepattanónál tartott, ráadásul még a támadólepattanók száma is megegyezett: 3-3 alkalommal kaparintotta meg az ellenfél játékosa a labdát. Azonban míg a Sopron ötször, mi csak egyszer találtunk be a 6,75-ös vonalon túlról húsz perc játék után...

34-35-ről folytatódott a játék, az első percekben a vendégek akarata érvényesült. 37-42-nél aztán varázsütésre megváltozott a játék képe, s egy 12-0-s rohanással a ZTE megfordította a meccset, innen pedig már nem engedte ki a kezéből a találkozót. Agafonov szép betörése, Williams remek megoldásai és Johnson saroktriplája kellett ahhoz, hogy egyre nőjjön a különbség. Djuric szép megmozdulásai, majd Johnson utolsó másodperces trojkája révén már tíz pont volt az előnyünk, végül a negyed 62-51-es ZTE előnnyel zárult.

Hamar eldőlt, hogy az utolsó tíz percben már csak a különbség mértéke lesz a kérdés. Djuric triplája és Williams látványos zsákolása után a fiatalok is egyre nagyobb szerephez jutottak, Bagó Martin duplájával átléptük a húszpontos különbséget is, majd Farkas Attila is betalált, aztán pedig remek gólpasszal szolgálta ki Johnsont az ifjú titán. Pályára lépett Kovács Kristóf is, aki gólpasszt is adott, a meccs végén pedig hatalmas üdvrivalgás fogadta Simó Bence pöcijét. 30 lett a lefújáskor a különbség, a rövidebb rotációval bíró Sopron az utolsó negyedben elfáradt és teljesen szétesett, így könnyedén szerzett 59 pontot a szünet után sokat javuló ZTE a második húsz perc során. 93-63 lett a végeredmény.

A Sopron 23 percig egyenrangú ellenfelünk volt a találkozón, aztán viszont kijött a különbség a jelenlegi keretek között. Sabáli Balázs csapata még légiós irányítóval – a tavalyi szezonban remeklő jászberényi spíler, Damier Pitts - és erőcsatárral egészül ki a Göcsej Kupára, ahol újra megmérkőzik majd a két gárda. Nálunk Dirk Williams és Reggie Johnson voltak a legponterősebbek, de mindenki hozzátett a sikerhez. A mérkőzés jól szolgálta a felkészülést, a közönség végre láthatta játék közben a fiúkat, akik nagyon igyekeztek kiszolgálni a lelkes és hálás publikumot. Folytatás jövő vasárnap a Falco ellen, addig pedig várhatóan tovább bővül majd a taktikai repertoár, valamint a védekezésen is tovább csiszol az edzőpáros.

A holnapi nap során edzői nyilatkozatokat is olvashatnak a találkozóról.

Tudósítás és fotók: Bálizs Zsuzsa