Másodszor is legyőztük a Sopront

A 24. fordulóban a Sopron KC colt az ellenfelünk. Jó kezdés után a vendégek nyílttá tudták tenni a mérkőzést, de a hajrában sikerült megnyernünk a mérkőzést.

Zalakerámia ZTE KK- Sopron KC 96-86 (27-22, 20-17, 23-27, 26-20)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 1800 néző
Jv: Kapitány G., Farkas G., Kovács N. (Páli Kálmán)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 16, Vaughn 20/9, Benke 16/3, Szabó 8/3, Radic 21/3, csere: Mohácsi 3/3, Mikovic 7/3, Horváth 5, edző: Bencze Tamás

Sopron KC: Parker 18/6, EL-Amin 8, Mészáros 7/3, Henderson 20/3, Watkins 17, csere: Tóth 8, Takács 6, Duvnjak 2, edző: Sabáli Balázs

A feldobást a Torcida oszlopos tagja, egyik főszurkolónk Bognár Ferenc végezhette el születésnapja alkalmából.

Benke egy hármassal nyitott, majd Watkins és Radic közelije következett (5-2).  Radic újabb kosara után, Vaughn szerzett labdát és hozta ziccerbe Benkét, majd Kinney labdát csenve indult és zsákolással fejezte be a támadásunk (11-2). Soproni időkérést követően Parker szerzett egy triplát, majd Radic jeleskedett újra a pontszerzésben. A 4. perc elején Radic zsákolásával már 10 ponttal vezettünk (15-5). Nagy iramot diktáltunk, ami meglepte a vendégeket. Kinney ziccere után Radic már a tízedik pontját szerezte (19-5). Remek labdaszerzés és újabb Kinney zsákolás jött a folytatásban (21-10). A 7. perc elején Vaughn indulásból szerzett duplájára Tóth Gergő válaszolt egy 2+1-es akcióval (23-13). A negyed hajrájában Kinney már a harmadik faultját gyűjtötte be, így a kispadra kényszerült. Radic és Parker váltott pontokat, majd Watkins szerezett egy közelit (27-19). Az utolsó percen belül Watkins 2+1-ével faragott hátrányából a Sopron (27-22).

A második negyed elején Tóth vitatható körülmények között szerzett egy közelit, majd egy bónusz büntetőt is értékesített (27-25). A legjobbkor jött Radic közelije és Mohácsi hármasa (32-25). Watkins és Henderson ziccerével háromra zárkózott az SKC (32-29). A 14. perc elején Benke szlalomozott és szerzett kosarat, majd Kinney tett hasonlóan (36-29). Próbáltuk a gyors játékot erőltetni, de sok hiba csúszott a támadásainkba. A 16. percben Benke és Kinney pontjaival távolodtunk (39-31). El-Amin büntetői után Kinney is pontosan célzott a büntetővonalról (41-33). Henderson közelijére Szabó válaszolt, majd kivédekeztünk egy soproni támadást. Benke ugrasztotta el védőjét és szerzett újabb kosarat, majd Szabó büntetőivel távolodtunk (47-35). Duvnjak és Parker kosara után egy vitatható soproni kosárral zárult volna a félidő, de a videózás után kiderült, az időn túl esett (47-39).

A nagyszünet után Sabáli mester technikaija miatt büntetővel és labdával kezdtünk, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel. A másik oldal Parker hármasával és Mészáros közelijével zárkózott (47-44). Bencze Tamás időkérése után sem tudtunk felpörögni. A 23. percben Parker ziccerére Kinney felelt, majd El-Amin csökkentette egy pont az előnyünk (49-48). Vaughn világvégéről szerzett hármasa a legjobbkor jött (52-48). Nem hagyta magát a Sopron és Henderson távolijával zárkózott, majd Mészáros ziccerével átvette a vezetést (52-53). A negyed felénél Kinney ziccerével vettük vissza a vezetést (54-53). Benke közelije után, Vaughn csente el a labdát a figyelmetlen Mészárostól és Horváth Ákost hozta ziccerbe (58-53). Parázs volt a hangulat a pályán, a kispadokon és a nézőtéren is. Tóth és Henderson pontjaival újra feljött az SKC (58-57). A 27. percben Vaughn és Tóth is sportszerűtlent kapott. Deo bedobta, El-Amin nem, de később javított egy ziccerrel. Mikovic hármasával próbáltunk ellépni, de Henderson 2+1-ével újra visszajött a Sopron (63-62). A 29. percben Henderson szabályosan elgázolta Benkét, ami csak egyszerű faultot ért. Benke bedobta a büntetőket, de Henderson azonnal válaszolt. Az utolsó percben Benke és El-Amin szerzett egy-egy ziccert és az utolsó másodpercekben Radic hármasa négypontos előnyt jelentett számunkra (70-66).

Két személyivel és egy Vaughn ziccerrel kezdtük a záró felvonást, majd Szabó passzából Mikovic volt eredményes (74-66). Vendég időkérés után Henderson szerzett egy duplát, amire Vaughn egy triplával felelt (77-68). Parker és Takács pontjaira csak Szabó tudott válaszolni egy büntetővel (78-72). A negyed felénél Vaughn szerzett fontos kosarat egy betörésből (80-72). A 36. percben Szabó távolijával távolodtunk (83-74). Elég volt egy pillanatnyi megingás és pillanatok alatt hat pontot szerezve, egy dobásnyi különbségre zárkózott a Sopron (83-80). hazai időkérés után Radic szerzett fontos közelit, majd Vaughn egy MIR űrállomásnyi távolságból szerzett fontos távolit (88-80). Az utolsó percen belül higgadtak tudtunk maradni. Vaughn büntetőire Parker szintén jó büntetőkkel felelt (90-84). Bencze Tamás 19 másodperccel a vége előtt időt kért. Vaughn egy büntetőt bedobott, Takács ziccerezett Horváth Ákos meg hatalmasat zsákolt!!! A végére még egy Horváth büntető és egy Radic dupla maradt (96-86).

Jó kezdés után kiélezett, kemény mérkőzést játszottunk a Sopronnal. A győzelemhez nagy akaraterő és egy kis szerencse is kellett.