Megszorongattuk a Lévát

A Forest Hungary 49. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa utolsó napján a BK Levicki Patrioti volt az ellenfelünk. A szlovákok a félidőben már 17 ponttal is vezettek, s bár harmadik negyedben megfordítottuk a mérkőzést, de a végén mégis a Léva örülhetett.

BK Levicki Patrioti - Zalakerámia ZTE KK 75-68 (20-16, 27-14, 8-26, 20-12)
 Zalaegerszeg, Tőzsér D., Farkas G., Benedek Z.

Zalakerámia ZTE KK: Papp 4, Doktor 8, Gliebov 9/3, Szabó 11/6, Agafonov 14, csere: Thompson 6, Gulyás 3, Durázi 6, Bagó 2, Kis 5. edző: Bencze Tamás

Levicki Patrioti: Ziak 14/12, Gacesa 15, Tomic 3/3, Katura 9, Bojanovksy 11. Csere: Davis 6/3, Adamik-, Krajcovic 9, Bachan 6, Stefek 2, Vezetőedző: Teo Hojc.

A Körmend elleni mérkőzés után Ware és Thompson is kisebb sérüléssel bajlódott, előbbi nem is vállalta a játékot.
A mérkőzés elején gyorsan ellépett a Léva és a 4. percben már 10 pontos előnyt szereztek (12-2). A negyed hajrájára elkaptuk a ritmust és Doktor és Durázi kosaraival négy pontra zárkóztunk (20-16).

A második negyed elején Gliebov hármasával és Szabó közelijével már csak egy pont volt a hátrányunk (22-21). A játékrész feléig jól tartottuk magunkat, de jött egy hullámvölgy a játékunkban és ezt kihasználták a szlovákok és újra elléptek (47-30).

A nagyszünet után egy harcosabb csapat jött ki a parkettre és ez meglepte a Lévát. Nagy lendülettel és akarással játszottak a fiúk és fokozatosan csökkent a hátrányunk. A 29. percben Gliebov büntetőivel ki is egyenlítettünk (53-53). A negyed utolsó momentumaként Kis Raul 2+1-ével már nálunk volt az előny (55-56).

Kemény és kiélezett csatát hozott az utolsó negyed. Felváltva vezettek a csapatok. A negyed második felében Gacesa kosaraival hat ponttal ellépett a Léva (68-62). Agafonov még felhozta a csapatot kettő pontra, de a végjátékot már jobban bírták a szlovákok és így szoros csatában nyerni tudtak (75-68).