Megtört a jég! Újra nyertünk

Húsvétvasárnap, matiné időben a DEAC csapatát fogadtuk a középház negyedik fordulójában. A fiúk nagyon odatették magukat és sikerült hosszú idő után újra nyernünk.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 101-86 (28-21, 21-25, 24-18, 28-22)
Zalaegerszeg, Jv: Földházi, Boros, Kulcsár (Dr. Gencsev)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 17/3, Thompson 25/9, Green 11/3, Szabó 26/12, Agafonov 16, csere: Gulyás -, Doktor 1, Durázi 5, Bagó-, edző: Bencze Tamás

DEAC: Dugat 18/3, Polyák 11/9, Borisov 22/3, Ivosev 7, Amigo 18, csere: Bognár 6, Velkey 4, Kósa-, edző: Berényi Sándor

Felváltva potyogtak a kosarak a negyed elején. A 2. percben Amigo büntetőjével vezettet a DEAC, de Thompson kosaraival, majd Szabó hármasával már nálunk volt az előny (11-7). A 4. perc elején üresen hagytuk Boriszovot, akik nem hibázott, majd Gulyás ellen ítéltek sportszerűtlent a sporik, Borisov pedig kiegyenlített (11-11). Némi közjáték után Ivosev büntetője után, egy három az egyes szituációt sikerült gólra váltania Ware-nek (13-12). A 7. perc elején Ivosev közelijével és Borisov büntetőjével vezetett a Debrecen, de Thompson triplája és duplája után újra mi jártunk előrébb (20-17). A hajrában Szabó hintett egy újabb távolit, majd két büntetőt is értékesített (25-19). Az utolsó másodpercekben Durázi lépett be remekül oldalról és kosár plusz jó akciójával hét pontra növelte előnyünket (28-21).

A második negyed elején Bognár és Dugat pontjaival zárkózott a DEAC (28-25). Szabó és Thompson tripláival vertük vissza a vendég rohamokat, majd Szabó újabb két duplájával már 11 ponttal vezettünk (38-27). Vendég időkérés után Ivosev volt eredményes, majd Thompson hintett egy újabb távolit (41-29). A negyed felénél Ivosev és Thompson szerzett egy-egy közelit majd Borisov büntetőivel lett közte tíz (43-33). A 17. percben Agafonov büntetőire Polyák egy triplával felelt, majd Thompson büntetői után Amigo volt eredményes (47-38). Az utolsó két percben nagy hajrába kezdett a Debrecen és három pontra zárkózott a nagyszünetre (49-46).

A harmadik negyed elején Agafonov kapott centerben kétszer is jó ütemben labdát és szerzett fontos ziccereket. Közte Polyák hintett egy távolit, majd Borisov kapott sportszerűtlent, amiből Ware és Szabó révén négy pontot sikerült szereznünk (57-49). Amigo két kosarával zárkóztak a vendégek, majd a 24. percben Green is megszerezte első pontjait büntetőből (59-53). A negyed felénél két gyors kosárral két pontra feljött a DEAC (59-57). Hazai időkérés után Green és Agafonov szerzett fontos pontokat (63-57). Továbbra is tapadt ránk a vendégcsapat, de Green büntetőivel és Szabó pöckölésével (Durázi kimaradt közelijét), majd Thompson közelijével vertük vissza a debreceni egyenlítési kísérleteket (69-62). Az utolsó percben Durázi közelijére és Green büntetőire, csak Bognár duplája érkezett (73-64).

Dugat triplájával indult a záró negyed, majd Doktor büntetőjére Amigo is csak egyet tudott értékesíteni (74-68). A 33. perc elején újabb Amigo büntető és egy Borisov dupla érkezett, majd Agafonov büntetői hűtötték le kedélyeket, ami mellé még Ware 2+1-es akciója társult (79-71). A negyed felénél elkaptuk a ritmust és Ware és Szabó triplájával és Agafonov közelijével nyolc pontot termeltünk, míg a vendégektől csak Amigo volt eredményes (87-73). Nagy hajrát nyitott a DEAC és a 38. percre Polyák hármasával és Borisov büntetőivel lőtávolba érkeztek (89-86). Thompson és Ware büntetőivel kerültünk távolabb ellenfelünktől (93-86). A 39. percben Ware egyéni akciójának tapsolhattunk és mivel faultolták ez hármat ért (96-86). Az utolsó percen belül Ware adott szinte egész pályás gólpasszt Agafonovnak, majd Green hármasával átdobtuk a száz pontot (101-86). Ezzel a győzelemmel hosszú nyeretlenségi sorozatot szakítottunk meg.