Megvan az előny a bronzcsatában

A szurkolótáborok már a bemelegítéskor remek hangulatot teremtettek Körmenden.

EGIS Körmend- Zalakerámia ZTE KK 94-107 (26-27, 20-24, 23-27, 25-29)
Körmend Városi Sportcsarnok, Jv: Pálla Zoltán, Tőzsér Dénes, Praksch Péter (Fekete László)

EGIS Körmend: Petty 19/3, Allen 18/6, Kromah 7/3, Ferencz 14/12, Gibbs 16/12, csere: Csorvási 18, Németh 2, Oroszi-, edző: Gasper Potocnik

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 17/15, Norfleet 17/15, Benke 14, Szabó 18/15, Drungilas 26, csere: Mohácsi 6/6, Wright 9, Kis-, Kovács-, edző: Bencze Tamás

A bemelegítés után kiderült nálunk mindenki vállalta a játékot, míg a hazaiaknál Lenzelle Smith nem. A találkozó elején Allen és Ferenc is hárompontossal kezdett. Az első perc végén Benke büntetői jelentették az első pontjainkat (6-2). A 2. perc közepén Drungilas pontjai és Allen duplája után Norfleet hármasával egyenlítettünk (8-8). Gibbs távolijára Norfleet válaszolt, majd Allen dupláival, négy ponttal ellépett a Körmend (15-11). A negyed felénél Drungilas pontjaival tartottuk a lépést a hazaiakkal és a 6. percben Wright egyenlített egy közelivel (17-17). A következő percben Benke zsákolásával és Mohácsi hármasával fordult a kocka és már a hazaiak futottak az eredmény után (17-22). A negyed végére Kromah duplájával egyenlített a Körmend, de Szabó hármasára Csorvási csak egy közelivel tudott felelni, így a negyedet egy ponttal sikerült megnyernünk (26-27).

A második negyed elején Csorvási kosarával vezetett a Körmend, de jött Benke és gyorsan visszavette a vezetést (28-29). A 13. percig felváltva vezettek a csapatok, amikor Ubilla és Norfleet hármasával és Drungilas büntetőjével, négy ponttal megléptünk (34-38). Felváltva potyogtak a hármasok, előbb Ubilla, majd Gibbs volt eredményes (37-41). A 16. percben Gibbs és Allen pontjaival kiegyenlített a Körmend (41-41). A folytatásban Wright pontjaival és Szabó remek játékával és hármasával, nyolc ponttal elléptünk (41-49). A negyed végén Petty rázta meg magát és öt pontra felzárkóztak a nagyszünetre (46-51).

A nagyszünet első támadását a hazaiak vezethették, de Benke labdát szerzett, Drungilas pedig egy remek befutásból szerzett kosárral növelte előnyünket (46-53). Gibbs hármasára Drungilas egy újabb közelivel válaszolt, majd újra Gibbs következett egy közelivel (51-55). A 22. perc elején Drungilas tette vissza Szabó sikertelen tempóját, majd Gibbset szerelte a palánkunk alatt, amiből Ubilla hármast hintett (51-60). Jót tett az időkérés a házigazdáknak, mert Csorvási és Petty is egy-egy duplát szerzett. Drungilas továbbra is elemében volt és újabb közelit szerzett, amire Patty válaszolt (57-62). A 26. percben Drungilas sorozatban ötödik dupláját szerezte, amit egy büntetővel is megtoldott (59-65). Csorvási sikertelen dobása után Szabó hármast hintett, majd Allen dobott egy közelit (61-68). A 28. perc elején Kromah kezéből Szabó varázsolta ki a játékszert és a támadásunkból Benke volt eredményes (61-70). A hajrába kanyarodva Petty 2+1-vel zárkózott a Körmend, majd Norfleet hintett egy távolit, amire Kromah válaszolt egy hármassal (67-73). Német duplájával négy pontra feljött a Körmend, de jött Wright közelije, majd Mohácsi hármasa és újra kilenc pontra nőtt az előnyünk (69-78).

Ferencz hármasával kezdte a záró negyedet a Körmend, de egy remek betöréséből Benke ziccerezett (72-80). Egy túljátszott hazai támadás után Ubilla hintett egy hármast (72-83). Petty ziccere után a 32. percben Bencze Tamás időt kért. A taktikai szünet után Szabó már a negyedik tripláját szerezte (74-86). A 34. perc elején Szabó begyűjtötte negyedik faultját, amiből Ferencz dobott triplát. Szabó Zsolt elkapta a fonalat és egy újabb hármast szerzett, majd Ubilla egy duplával megfejelte egy kivédekezett támadást köbvetően (77-91). Allen hármasára Drungilas egy zsákolással válaszolt, majd Csorvási is betalált (82-93). A negyed felénél egy újabb Csorvási kosárral tíz ponton belülre került a hazai alakulat, majd egy labdaszerzés után Ferencz hintett egy hármast (87-93). Időkérésünk után Benke duplájával távolodtunk, de Csorvásit újra megtalálták a palánkunk alatt egy jó labdával, aki nem hibázott (89-95). A 37. percben Petty egy triplával segítette közelebb csapatát, de Drungilas visszatett labdája újra messzebb lőtte csapatunkat a házigazdától (92-99). A százas határt Ubilla hármasával léptük át (92-102). Drungilast Petty fellökte labdavesztése után és technikai hibával kipontozódott és egyben ki is állítatta magát, mivel ez már a második volt neki, így Zalaegerszegen biztosan nem játszhat. Drunilas egy büntetőt bedobott, majd a bónusztámadásból Norfleet egy újabb hármast szerzett (62-106). Kromah a végén még két büntetőt értékesített, amire Szabó is hasonlóval felelt (94-107). Nagy csatában, szinte végig vezetve sikerült az idény során először nyernünk Körmenden.

A bronzmérkőzés első összecsapásán remek dobóformát mutatva, végig vezetve sikerült legyőznünk a Körmendet és egy lépésre közelebb kerülnünk a harmadik helyhez!

Köszönet a szurkolóknak a fantasztikus hangulatért!