Mini Zsiráf Kupa 250 ifjú kosarassal

Szeptember 27-én és 28-án rendezte a Zalakerámia ZTE KK és a Mini Zsiráf Alapítvány a közel húsz éves múltra visszatekintő Mini Zsiráf Kupa utánpótlás kosárlabdatornát.

Négy korcsoportban, három helyszínen zajlottak a küzdelmek, ahol hét egyesület húsz csapatának 250 ifjú játékosa mérte össze kosárlabdatudását.

A sportbarátság ápolásán túl az idősebb korosztályokban az is cél volt, hogy a csapatok felmérjék, hol tartanak a felkészülésben a rövidesen kezdődő utánpótlás bajnokságok előtt.

A legfiatalabbak, a kenguru korosztályban szereplő 8-10 éves gyerekek számára még többet jelentett ez a két nap: közülük sokan életük első mérkőzését játszották, és első érmüket vehették át az eredményhirdetésen. Érthetően náluk volt a legnagyobb az izgalom és a lelkesedés a mérkőzések előtt, közben és után is.

A vasárnap délutáni eredményhirdetésen Podlovics Péter, a Zalakerámia ZTE KK ügyvezetője, és Bakos Gábor, a Mini Zsiráf Alapítvány elnöke adta át a díjakat, kupákat és érmeket az első három helyen végzett csapatoknak, valamint minden korosztályban a legjobb teljesítményt nyújtó játékosnak.