Nagy csatában a Sopron nyerte a Göcsej Kupát

Az 54. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második napján a helyosztókat rendezték. A harmadik helyért az Egis Körmend magabiztosan nyert a Fürstenfeld ellen. A döntőben csapatunk a Sopron ellen játszott. Az első félidőben túl nagy előnyt adtunk ellenfelünknek, amit a rendes játékidőben ledolgoztunk. A hosszabbításban egy utolsó másodperces kosár döntött a Sopron javára.

Sopron KC- Zalakerámia ZTE KK 103-102 hu. (33-28, 27-12, 16-25, 18-29,
Zalaegerszeg, Jv: Kapitány, Farkas, Győrffy

Sopron KC: Archibald 30/3, Nichols 20/6, Meszlényi, Da Silva 13/9, Molnár 18, Archibald, csere: Csendes 6/3, Polster 3/3, Sitku 10/6, Schöll, Fazekas 3/3, edző: Bors Miklós

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 24/9, Csátaljay 8/3, Green 19/9, Lekunas 2, Tóth 18, csere Németh 2, Keller 2, Mishula 25/15, Makkos, Csuti 2. edző: Lubomir Ruzicka

Kipontozódott: Da Silva 41’, Tóth Á. 45’.

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok. A védekezésünk nem igazán működött, a Sopron könnyedén átdobta védőinket. A játékrész hajrájában pontatlanul játszottunk és ellenfelünk kosarakkal büntetett és 33-28-ra megnyerte a negyedet. A nagy rohanás folytatódott a második negyed elején is. A Sopron egy perc alatt 7-0-át rohant és időt kellett kérnünk (40-28). A játékunk szétesett, míg a Sopron gyorsan és pontosan játszott és 18 pontos előnyt harcolt ki magának (49-31). Nem találtuk a ritmust, míg ellenfelünk két távolival már 20 ponttal vezetett (55-35). Sem védekezésben, sem támadásban nem tudtunk megújulni, míg a Sopron nagy tempót diktált (60-40).  Az első félidőben azt történt a parketten, amit ellenfelünk akart és megérdemelten vezettek.

Koncentráltabban kezdtünk a nagyszünet után és a védekezésünk is látványosat javult. Két perc alatt 7-0-át futottunk, amire soproni időkérés volt a válasz (60-47). Nem volt elveszett labda, a Sopron pedig nehezen viselte a kemény védekezést. Sikerült a 34. percben tíz ponton belülre visszajönnünk, de megtorpant a lendületünk és a Sopron rendezni tudta a sorait (70-56). A negyed végére lendületbe jöttünk, ismét beléptünk tíz pont alá, de közelebb nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz (76-65). Lassan ébredtünk a záró negyed elején, majd fokozatosan felpörgettük a játékot és jó védekezéssel és pontos támadásokkal faragtunk a hátrányunkból (80-73). Sajnos kicsit túlpörögtünk és ez hibákat szült a játékunkban, amit természetesen a Sopron kihasznált és visszaállította a kétszámjegyű különbséget (86-73). A negyed felénél két gyors hármassal újra nekilendültünk, hogy utolérjük ellenfelünket (86-79). A 36. percben Mishula hármasával és Tóth közelijével lőtávolra megközelítettük a Sopront (87-84). Mishula pontjaival a 38. percben egy pontra zárkóztunk, majd kiharcolt egy támadó faultot és hintett egy hármast, amivel hosszú idő után újra vezettünk (89-91). Izgalmas végjáték következett, a Sopron egyenlített majd Hick labdát csent és ziccerezés közben odaütöttek neki, így jöhetett egy bónusz (91-94). Nem volt vége az izgalmaknak Nichols hármast szerzett faulttal együtt, de a bónusz büntetőt nem tudta bedobni, így jöhetett a hosszabbítás (94-94).

A ráadásban nagy csata folyt a parketten, felváltva vezettek a csapatok. Az utolsó percre a Sopron fordulhatott előnnyel (100-99).  Kétszer is volt lehetőségünk fordítani, de nem sikerült a gyűrűbe találnunk. 4.5 másodperccel a vége előtt Hick nagyon messziről szerzett távolit (101-102). Az utolsó momentum Molnáré volt, aki a dudaszó pillanatában pöcizte a gyűrűbe a labdát, így a Sopron nyerte a Kupát.

A torna bronzmérkőzésén:
Egis Körmend BSC Raiffeisen Fürstenfeld Panthers 106-68 (21-16, 28-13, 25-17, 32-22)

Egis Körmend legjobb dobói: Djogo 26/21, Tolbert 21, Takács 11/9

Füstenfeld legjobb dobói: Dylan 30/3, Hunt 21/3, Nikica 13/9