Nagy csatában győztük le a Körmendet

A Forest Hungary 49. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második napján az örök rivális Körmenddel játszottunk. A mérkőzés kezdetére szint teljesen megteltek a lelátók. A csapatok helyenként látványos, de kemény játékkal szórakoztatták a közönséget.

Zalakerámia ZTE KK- Egis Körmend 86-78 (21-25, 28-15, 17-22, 20-16)
Zalaegerszeg, Praksch P., Győrffy A., Ádám J.

Zalakerámia ZTE KK: Ware 27/15, Thompson 10/3, Gliebov 11/3, Szabó 9/3, Agafonov 15/6, csere: Gulyás 2, Durázi 6, Bagó -, Papp 4/3, Doktor 1, Kiss 1. edző: Bencze Tamás

Egis Körmend: Németh 3/3, Bradford 19/9, Hammonds 8/6, Price 16/6, Csorvási 5. Csere: Ferencz 9/9, McNeail 16/6, Bán 2, Lajsz –, Oroszi -. edző: Antonis Constantinides.

Ware és Bradford köszönt be a mérkőzés elején egy-egy távolival. Nagy lendülettel játszott mindkét csapat és felváltva potyogtak a kosarak. A 4. percben Szabó, majd Thompson is beköszönt és három ponttal vezettünk (11-8). A Körmend főleg kinti dobásokkal próbálkozott és Price és Németh találataival fordítottak (13-17). A hajrában Thompson hármasával két pontra zárkóztunk, de jött Mc Neail és két gyors ziccerével a Körmend nyerte a játékrészt (21-25).

A második negyed elején egy ideig tartotta előnyét a Körmend (24-30). A negyed feléhez érve Ware vezetésével, egy 8—0-s rohammal kiegyenlítettünk (32-32). Csorvási büntetői még vezetést jelentettek a vasiaknak, de Gulyás alapvonali betörésből szerzett duplája és Ware, valamint Papp hármasa már felénk billentette az eredményt (42-34). A negyed hajrájában Agafonov és Ware kosaraival, kilenc ponttal elléptünk, amit a nagyszünetig meg is őriztünk (49-40).

Triplaesőt hozott a harmadik játékrész. Ferencz kezdte meg a triplák sorát, majd Gliebov következett, aki faulttal együtt dobta be a távolit, majd újra Ferencz következett (53-46). Nem volt pihenő, hiszen Agafonov is megmutatta, tud távolit is dobni, Vendég oldalon McNeail hintett gyorsan kettőt, majd Agafonov blokkja után Szabó is beköszönt. A triplaeső Ferenc és Bradford találatával ért véget. Közte csak Thompson és Kis szerzett nem hárompontos értékű kosarat (63-58). A negyed végén Ware pontjaival tartottuk távol a lendületbe jött körmendieket (66-62).

Az utolsó negyed elején Durázi tette vissza látványosan Agafonov kimaradt dobását faulttal együtt, majd Bradford és Ware is szerzett egy-egy távolit. Durázi jó helyzetfelismerése révén szerzett duplával újra kilenc ponttal vezettünk (74-65). A negyed felénél elég volt egy kis kihagyás és a Price –Bradford duó zárkóztatta a Körmendet (78-73). A 36. percben Agafonov triplája nyugtatta meg a csapatot. A végjátékban sem remegtek meg a kezek és végül nagy küzdelemben 86-78-ra legyőztük a Körmendet.

Bencze Tamás:-A hármasok védését még gyakorolnunk kell!