Nagyon kellett ez a győzelem!

Az alapszakasz 22. fordulójában a Sopron KC csapatát fogadtuk. Fontos volt, hogy ezt a mérkőzést megnyerjük és ez kemény csatában sikerült is.

Zalakerámia ZTE KK - Sopron KC 91-84 (25-21, 21-16, 18-22, 27-25)
Zalaegerszeg,1000 néző Jv: Papp, Pozsonyi, Goda

Zalakerámia ZTE KK: Ware 18/6, Thompson 15/3, Green 11/3, Szabó 15/3 Agafonov8, csere: Doktor 9/9, Bagó-, Gulyás 7, Durázi 8, edző: Bencze Tamás

Sopron KC: Lemar 5, Fuller 19/3, Warner 15, Wiggins 9/3, Gordon 22, csere: Dénes 2, Supola 4, Takács 8/6, edző: Sabáli Balázs

A Sopron kezdőjében kapott helyet Fuller, akit Gliebov pótlására teszteltünk korábban. Felváltva potyogtak a kosarak a mérkőzés elején. A negyed felénél Agafonov és Szabó pontjaival, négy ponttal elléptünk (10-6). Több is lehetett volna, de Thompson üres helyzetben a gyűrűre húzta a zsákolást. A visszatámadásból persze kosarat kaptunk, Bencze Tamás pedig időt kért (10-8). A 6. perc elején Gordon büntetőivel egyenlített a Sopron, de Ware hármasával továbbra is mi vezettünk (13-10). Mindkét csapat nagy lendülettel játszott, sok hibával. A 7. percben újabb Ware tripla után Sabáli Balázs időt kért (16-10). A vendégeknél Gordont nem tudtuk tartani és egyedül vitte hátán a csapatát. A 8. percben Green hintett egy távolit, amire Fuller egy duplával válaszolt. Ware sasszézott a védők közé és szerzett újabb közelit, majd Gordon tett vissza egy lecsorgó labdát (23-19). A végére maradt még kettő-kettő Warner és Ware büntető (25-21).

A második negyed elején beragadtunk, igaz a Sopron sem kapcsolt nagyobb sebességbe, csak kiegyenlített (25-25). A 13. perc elején Takács nyúlt Green után, amiért sportszerűtlen hibát kapott, Tyrell pedig nem hibázott a büntetővonalról (27-25). Labdát szereztünk és Thompson triplakísérleténél faultoltak a vendégek, Bernard pedig mind a hármat bedobta. A negyed felénél Szabó közelijével hét ponttal vezettünk (32-25). A 16. percben Thompson és Doktor is triplát szerzett, míg a vendégeknél Lemar dobott két közelit (38-30). A 17. percben Ware büntetői után Gordon egy duplával, Lemar meg egy büntetővel faragott a Sopron hátrányán (40-33). A hajrában Szabó és Green pontjaival próbáltuk leszakítani a Sopront, de Fuller kosaraival nem hagyták magukat. A végén Ware büntetőivel alakult ki a félidei kilenc pontos előnyünk (46-37).

Takács hármasával kezdődött a harmadik negyed, majd Agafonov rontott egy üres ziccert (46-40). Másfél perc elteltével Thompson szerzett egy közelit, majd Warner büntetőire Agafonov válaszolt egy közelivel (50-42). A 23. perc elején Lemar közelijével közelített a Sopron (50-44). A folytatásban egyik csapat sem jeleskedett a támadások befejezésében. A 26. perc elején Lemar büntetői törték meg a gólcsendet (50-46). Sajnos nálunk nem szakadt át a gát és továbbra is erőtlenek voltunk támadásban. A Sopron pedig Wiggins büntetőivel és Fuller duplájával kiegyenlített (50-50), Bencze Tamásnak pedig muszáj volt időt kérni. Használt is a fejmosás, Thompson duplájával Doktor Peti triplájával újra vezettünk (55-50). A 28. percben Wiggins közelijére Doki újabb trojkát hintett (58-52). A padról beszálló Durázi hozott új lendületet a játékunkba és sorozatban hat pontot tett a közösbe. A másik oldalon Takács szerzett egy triplát, majd Warner büntetőivel zárkóztak öt pontra a soproniak (64-59).

A záró negyed elején Agafonov centerezett, majd Fuller és Durázi váltott kosarat. A támadójátékunk ismét nem volt pontos és védekezésben is hagytunk lyukakat, amit a Sopron kihasznált és felzárkózott (68-66). Egy labdaszerzés után Gulyás ziccerezett, de a következő vendégtámadásból, Fullertől egy triplát kaptunk (70-70). Mindkét szurkolótábornak megjött a hangja és ez a játéknak is jót tett. A 33. percben Szabó közelijével és Thompson büntetőjével vezettünk, majd Szabó indításából Gulyás zsákolt hatalmasat (75-70). A negyed felénél Gordon gyömöszölt a gyűrűbe egy közelit, Ware viszont csak egy büntetőt tudott csak bedobni. Sabáli Balázs reklamálásért technikait kapott, amit Ware bedobott, majd Thompson értékesítette a faultolásáért járó két büntetőt (79-72). A 37. percben Doktor után (ő korábban) Green is kipontozódott, Wiggins pedig értékesítette a büntetőit (80-74). Supola ziccerével zárkózott a Sopron. Szabó közelije a legjobbkor jött (82-76). A 38. percben Wiggins szerzett egy távolit, de Szabó szintén hármassal válaszolt (85-80). Az utolsó percbe kanyarodva Szabó tette vissza Agafonov kimaradt közelijét (87-80). Húsz másodperc volt hátra, amikor Gordon szerzett egy közelit (87-82). Ware büntetőire Fuller kosara érkezett, de végül Gulyás büntetői döntötték el végleg a rangadót (91-84).