A 7. fordulóban a Pécsi VSK Veolia csapatát fogadtuk. Szerettük volna megmutatni, hogy tudunk harcosan játszani. Közönségünk kitett magáért és csak hajszálon múlott, hogy nyerjünk.

Zalakerámia ZTE KK- Pécsi VSK Veolia 86-89 (26-14, 16-29, 20-22, 24-24)
Zalaegerszeg, 1700 néző, Jv: Földházi, Tóth, Minár

Zalakerámia ZTE KK: Simon 1, Johnson 24/9, Williams 15/6, Djuric 8/6, Szabó 9/3, csere: Agafonov 20, Gulyás -, Doktor 9/9, edző: Bencze Tamás

PVSK: Pongó 11/9, Smith 17/6, Diggs 3/3, Budimir 9/3, Aiken 16/3, csere: Ruják 14/3, Antóni 2, Ciric 15/3, Horti 2, edző: Csirke Ferenc

Djuric, majd Williams triplájával kezdtünk, de két perc után Aiken és Smith egyenlített (6-6). Jól védekeztünk és a támadásainkat is rendre kosárral fejeztük be. A 4. percben Szabó harcolt meg egy közeliért, majd Johnson keze sült el, előbb távolról, majd közelről (13-6). Vendégoldalon Aiken szorgoskodott (15-10). Hazai időkérés után Williams játszotta meg pontosan Agafonovot (17-10). Nagyon akartak a fiúk, az látszott, hiszen nem ismertek elveszett labdát.  A 8. percben Doktor triplájánál tíz pontra nőtt az előnyünk (20-10). Kapkodott a Pécs, míg nálunk Doktor újabb triplát szerzett (23-10). Az utolsó percen belül Antoni szerzett egy közelit, míg Ruják két büntetőt. Az utolsó másodpercben Szabó egy triplával zárta a játékrészt (26-14).

A második negyedet Diggs hármasa vezette fel, majd Ciric szerzett egy közelit (26-19). Simon büntetőből szerezte első pontunkat, majd Djuric hintett egy triplát. Vendégeknél Ruják és Aiken faragott a különbségből (30-26). A 14. percben Budimir, majd Agafonov duplája után Aiken hozta fel két pontra a PVSK-t (32-30). A negyed felénél Williams osztott ki egy blokkot Budimirnak, majd időt kértünk. A rövid taktikai szünet után Agafonov szorgoskodott össze négy pontot (36-30). A 17. perc elején Smith dobta át távolról a védőjét, majd Johnson ejtése landolt a pécsi gyűrűben (38-33). Budimir közelije után, Smith-t tripladobás közben faultoltuk, aki mindhármat bedobva kiegyenlítette az állást (38-38). A 18. percben Ciric kosarával először vezetett a Pécs, de Agafonov remek centerezéssel egyenlített (40-40). A hajrában Ciric és Smith pontjaival próbált ellépni a vendégcsapat, de Johnson büntetőivel ott maradtunk a közelükben (42-43). Az utolsó perc mindkét oldalon kapkodósra sikeredett, de kosarat egyik csapat sem tudott szerezni.

Johnson triplával és egy zsákolással kezdődött a második félidő (47-43). Vendégeknél Aiken és Smith volt eredményes. A 23. perc elején Johnson ziccerezett faulttal együtt (50-47). Pongó közelije után mindkét csapat nehezen talált a gyűrűbe. A negyed felénél Budimir büntetőjével egyenlített a PVSK, majd Pongó triplájával a vezetést is átvette (50-53). Doki adta fel Agafonovnak a labdát, aki palánkosan helyezte a gyűrűbe, majd labdaszerzés után Djuric zsákolt hatalmasat (54-53). A 27. percben Aiken ziccere után Williams csent labdát és fordította javunkra az állást remek betörésével (56-55). Ciric büntetőivel fordított a Pécs, majd Doki egy újabb triplát ragasztott a vendégek gyűrűjébe (59-57). A 28. percben Ciric és Williams is triplát szerzett (62-61). Az utolsó percbe kanyarodva Ciric két büntetővel fordított, majd az utolsó momentumként Ruják fejelte meg még egy duplával (62-65).

Ciric eladott labdájából Williams zsákolt, majd Horti szerzett középtávolit (64-67). A 32. percben Pongó hármasával próbált ellépni a Pécs, de Williams büntetőivel tartottuk magunkat (68-70). Forró lett a hangulat. Technikait kaptunk reklamálásért, Budimir büntetőjével pedig három ponttal vezetett a Pécs (68-71). A 34. percben Doki labdát szerzett, Agafonov meg büntetőből fontos pontokat (70-71). Ruják könnyű ziccere után Johnson is szerzett egyet (72-73). Nem adtuk könnyen magunkat, de nem is tudtunk előrébb lépni. Budimir triplája és Smith zsákolása után időt kértünk (72-78). Szabó büntetőivel zárkóztunk (74-78). Labdát szereztünk, eladtuk, majd megint visszaszereztük, Williams meg két büntetővel lőtt közelebb minket a Pécshez (76-78). Ciric harcolt ki magának faultot, de csak egy büntetőt értékesített (76-79). Ruják duplája után Johnson triplájával jöttek vissza a reményeink, de csak egy pillanatig, mert Pongó is hármast dobott (79-84). Két perc volt hátra, amikor Ciric közelije után időt kértünk (80-86). Agafonov egy duplával és két büntetővel tette szorossá a végjátékot (84-86). Hatalmas hangzavar közepette Simon támadót harcolt ki Pongóval szemben. Nem tudtunk kosarat szerezni, Agafonov pedig kipontozódott. Ruják büntetője után Szabó ziccerezett (86-87). 12.4 másodperc maradt, Smith-nek odaütöttünk, aki nem hibázott büntetőt (86-89). Djuric triplakísérlete kimaradt, így a végén a Pécs örülhetett.

A csapat hajtott. küzdött, helyenként jól is játszott. Köszönjük szurkolóinknak a bíztatást, a fiúk érezték, hogy egy emberként mögöttünk állt a közönség!