A junior bajnokság 7. fordulójában az Alba Fehérvár együttesét fogadtuk.

Zalakerámia ZTE KK- Alba Fehérvár 73-71 (17-16, 15-22, 23-13, 18-20)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Junior bajnokság, Jv: Schneider, Kiss

Zalakerámia ZTE KK: Büki 19/6, Varga 6, Szalay 7, Szücs 2, Csuti 22, csere: Lajos 13/3, Kósa, Szelestey 4/3, Hoffmann, edző: Kis Attila

Alba Fehérvár legjobb dobói: Juhász 17, Poleksic 17/12, Dallos 10, Pákozdi 9.

Jó ritmusban kezdtük a találkozót a negyed felénél 9-1-re vezettünk. A folytatásban ponttalanná vált a játékunk és feljött az Alba. A negyed végére egy pontot megőriztünk az előnyünkből (17-16). A második negyed eleje kiegyenlített játékot és sok hibát hozott. A 15. percben egy triplával egyenlített a vendégcsapat (22-22). A játékrész hajrája a fehérváriaké volt és a félidőben hatpontos előnyt szereztek (32-38). A nagyszünet után próbáltunk elkapni a fonalat, ami sikerült és a 23. percben kiegyenlítettünk (42-42). Nem adta magát könnyen a Fehérvár és foggal, körömmel küzdöttek. A negyed vége a miénk volt és négypontos előnnyel mehettünk a záró negyedbe (55-51). Az utolsó felvonás is nagy izgalmakat hozott. Az Alba a 34. percben fordított (58-59). A fiúk összekapták magukat és úgy tűnt sima lesz a vége. De nem így történt, mert ötpontos előnyt (67-62) szórakoztak el a fiúk (67-68). Lajos Bálint előbb egy duplával fordított, majd egy triplával tolta előrébb csapatát. Egyből jött a válasz egy távolival, de 5.2 másodperccel Szelestey egy büntetőjét értékesítette és így meglett a győzelem (73-71).