Nem sikerült a hazai bemutatkozás, megérdemelten nyert az OSE

Két idegenbeli forduló után végre hazai pályán is játszhatott csapatunk.

Zalakerámia ZTE KK- OSE LIONS 84-91 (21-21, 24-25, 23-23, 16-22)
Zalaegerszeg, Jv: Győrffy P., Farkas G., Kovács N. (Faidt Mihály)

Zalakerámia ZTE KK: Johnson 21/6, Simon 2, Williams 16/3, Szabó 16, Agafonov 16, csere: Bagó 4, Gulyás -, Doktor 9/6, edző: Bencze Tamás

OSE Lions: Abell 14/3, Illés 6/6, Garamvölgyi 7/3, Mohácsi 14/6, Bozovic 18/3, csere: Rizvic 17/3, Demeter 1, Washington 8/6, Anda 3, Zsíros 3/3, Nshimba-, edző: Sebastjan Krasovec

Ubilla sérülése nem jött rendbe a mérkőzésig, ráadásul Djuric sarka is begyulladt, így két alapember nélkül kellett megküzdenünk az újonccal.

Abell szerzett vezetést egy betörés után az újoncnak, majd Bozovic toldotta meg egy büntetővel (0-3). Az első perc végén Agafonov büntetőivel zárkóztunk (2-3). Az egykori egerszegi kedvenc Mohácsi ziccerével és Bozovic triplájával maradt lendületben az OSE (2-8). Nehezen kerültünk dobóhelyzetbe a jól védekező vendégekkel szemben, akik a negyed feléhez érkezve is tartották előnyüket (6-12). Johnson labdát csent és szerzett fontos kosarat, majd, Szabó büntetőivel két pontra zárkóztunk (10-12). Nem tudtunk átlendülni az egy kosárnyi különbségen, egészen a 8. percig, amikor Williams szerzett faulttal együtt kosarat (16-17). Johnson triplájával végre nálunk volt az előny (19-18). Bozovic büntetőjével egyenlítettek a vendégek, majd Williams egypontosaival vezettünk.  Végül Rizvic egy közelivel hozta döntetlenre a negyedet (21-21).

Agafonovra fújtak sportszerűtlent az első vendégtámadásnál, amiből Bozovic egy büntetőt, Illés meg egy triplát szerzett (21-25). A 12. perc elején Williams triplájával zárkóztunk (24-25). Garamvölgyi is triplát hintett, a válaszunk kettő percet váratott magárra. Simon közelije után a vendégek időt kértek (26-28). A negyed felénél Bozovic közelijével és Zsíros távolijával, hét ponttal ellépett az Oroszlány. Érthető volt Bencze Tamás időkérése (26-33). A rövid pihenő után Szabó és Johnson dupláival zárkóztunk. A 16. perc elején Abell triplájára Doktor válaszolt egy távolival, majd labdát csent és egy ziccerrel egy pontra csökkentette a hátrányunkat (35-36). Bozovic lépéshibája után a vendég pad technikait kapott, Williams meg nem dobta be a büntetőt így egyelőre elmaradt az egyenlítés. A fordítás néhány másodperccel később Bagónak sikerült (37-36). Gulyás begyűjtötte harmadik hibáját, Washington pedig az első tripláját (37-39). Bagó egyenlített Szabó pedig újra előnybe hozta csapatunkat (41-39). A hajrában Johnson büntetőivel próbáltunk ellépni ellenfelünktől, de Illés a legrosszabbkor szerzett triplát (43-42). Az utolsó percen belül felváltva vezettek a csapatok, végül Rizvic ziccerével az OSE maradt előnyben (45-46).

A nagyszünet után Rizvic triplájával kezdett az Oroszlány, majd Szabó válaszolt egy középtávolival. Rizvic elemében volt és egy újabb közelivel és egy gólpasszal segítette csapatát (47-53). A 23. perc elején Rizvic újabb passzát Bozovic váltotta kosárra. A vendégeknek cirka három perc alatt 11 pontot engedtünk és csak hatot szereztünk (51-57). A negyed felénél Agafonov büntetőivel két pontra zárkóztunk (55-57). Ukrán centerünk egyedül vitte a hátán a csapatoz és újabb 2+1-vel maradtunk az OSE nyakán (58-60). Ki más egyenlített volna, mint Agafonov a 27. percben (60-60). Mohácsi triplát szórt, majd Johnson is így tett (63-63). Mohácsi ziccerezett, míg Agafonov a sokadik faultot harcolta ki. Az egyiket bedobta, a második kimaradt, de Szabó a gyűrűbe pöckölte.  Ez némi vitát szült és csak videózás után sikerült eldönteni érvényes volt –e a kosár (66-65). A negyed vége megint a vendégeké volt és őrizték minimális előnyüket (68-69).

Két kimaradt kísérlet után Williams szerzett labdát és zsákolt hatalmasat (70-69). Bozovic gyorsan visszavette a vendégeknek a vezetést egy közelivel (70-71). A 32. perc elején egy újabb jó védekezés után Williams megint nagyot zsákolt (72-71). Vendég időkérés után Rizvic fordított (72-73). A 34. percben Bozovic szerzett egy közelit faulttal együtt, de a kihagyott büntetőjéből Williams ziccerezett (74-75). Washington hármasa után nagyon nehéz öt perc várt csapatunkra (74-78). A 36. percben Rizvic közelije után időt kértünk (74-80). Eladott labdánk után Mohácsi hármasával távolodott az OSE (74-83). Doktor hármasa a legjobbkor jött. A 38. percben Doktor büntetőjével és Williams közelijével öt pontra zárkóztunk (80-85). Az utolsó percbe kanyarodva Agafonov szerzett egy közelit (82-85). Abell csak egy büntetőjét értékesítette (82-86). Szabó hármasa kimaradt, az OSE pedig már az idővel is játszott. Rizvic, Abell és Mohácsi büntetőivel biztosította be első bajnoki győzelmét az Oroszlány (84-91).