Nem sikerült a továbbjutás

Az Alpok-Adria Kupa negyeddöntőjének visszavágóját játszotta csapatunk a lengyelországi Gliwicében. A hazaiak az elejétől kezdve irányították a mérkőzést és egy pontban gazdag mérkőzésen megérdemelten jutottak az elődöntőbe.

GTK Gliwice- Zalakerámia ZTE KK 128-99 (37-29, 30-20, 31-25, 30-22)
Arena Gliwice, Alpok-Adria Kupa, Jv: Robert Mordal, Michal Kuzia, Mateusz Skorek

GTK Gliwice: Washington 16/12, Kiwilsza 12, Piechowicz 5/3, Dloniak 3, Morgan 6, csere: Mack 26/15, LaChance 24/6, Slupinski 9, Dodd 12, Robak 15/6, edző: Pawel Turkiewicz

Zalakerámia ZTE KK: Ware 13/6, Thompson 28/15, Green 11/3, Szabó 15/6, Agafonov 24/3, csere: Gulyás 2, Durázi 6, Bagó-, Doktor-. Edző: Bencze Tamás

Egy duplával, majd egy triplával nyitottak a hazaiak, míg mi másfél perc elteltével Green közelijével zárkóztunk (5-2). A házigazdák minden adandó helyzetből tüzeltek. Morgan ziccere után Thompson hintett egy távolit, majd Washington tett ugyanígy. A 4. perc elején Green és Agafonov pontjaival fordítottunk (10-11). Sajnos a negyed felénél Agafonovra és Thompsonra már a második hibát fújták a játékvezetők, míg a hazaiaknak nem volt még egy sem. A 6. perben Washington hármasaival és Kiwilsza 2+1-vel 9-0-át rohant a Gliwice és jött is Bencze Tamás időkérése (22-13). Washington nem tudtuk tartani és büntetőivel már tíz ponttal vezettek a hazaiak (24-13). Thompson vette vállára a csapatot és gyors egymásutánban kettő triplát is szerzett. Érdekesség, hogy a hazaiakra az első személyit a 9. percben fújták. A hajrában Ware is elkezdte termelni a pontokat és triplájával nyolc pontra zárkóztunk (37-29).

Szabó 2+1-vel faragtunk a hátrányunkon, majd Agafonov triplájával kettő pontra csökkentettük a hátrányunkat (37-35). Pillanatok alatt felpörgették a lengyelek a játékot és a 14. percre LaChance távolijával újra tíz ponttal elhúztak (49-39). Ezek a percek nem éppen a védekezésről szóltak. A játékvezetők gyorsan szórták a faultokat, főleg a játékosainknak. Markánsan támadott a Gliwice és a 15. percben Morgan kosarával már 14 pontos volt az előnyük (55-41). A védekezésünk nem működött jól a hazaiaknak meg minden sikerült. A 18. percben Bagó ellen sportszerűtlent fújtak és Washington büntetőivel mindössze egy pont maradt összesítésben az előnyünkből (63-43). Az utolsó percben Kiwilsza büntetőivel már a Gliwice állt továbbjutásra (65-43). A hajrában Agafonovnak köszönhetően – sorozatban hat pontot szerzett- húsz pont alá csökkentettük a hátrányunkat (67-49).

Felváltva potyogtak a kosarak a nagyszünet után (72-51). Green hármasa után Agafonov büntetőzött, míg a hazaiaknál Dodd zsákolt és tartotta a továbbjutás közelében csapatát (76-55). Thomson pontjaival billegett továbbra is a mérleg nyelve. Valamivel jobban védekeztük, mint az első félidőben. A negyed felénél Szabó hármasával némi levegőhöz juthatunk, de csak egy pillanatig, mert újabb távoli dobásaival növelte előnyét a Gliwice (89-67). Sajnos a kulcsjátékosainknak a faultjaikra is figyelni kellett. A 28. percben már 90 pontnál jártak a hazaiak. A hajrában Ware szerzett egy távolit, Szabó pedig begyömöszölt egy duplát, de nem késtek a válasszal a hazaiak sem. A negyed utolsó másodpercében Szabó szerzett nagyon fontos triplát (98-77).

Thompson egy távolival nyitotta a záró negyedet, majd Mack dobta át csapatát a száz ponton túlra (103-80). Thompson szerzett egy távolit, majd Durázi zsákolt egy oldalbefutás végén, de csak nem akart csökkenni a különbség (109-87). Ahogy egy duplát szereztünk, szinte azonnal jött tripla válaszként. A negyed felénél 115-91-re vezetett a Gliwice. Ami az egyik oldalon fault volt azt a másik oldalon büntetlenül csinálhatták a játékosok. LaChance 2+1-vel egyre nehezebb helyzetbe kerültünk (120-93). Három perccel a vége előtt Szabónál előbb faultot láttak a játékvezetők, majd reklamálás miatt technikait kapott és kipontozódott. LaChance mindkettő büntetőjét bedobta, majd Ware közelije után újabb hárompontost szerzett a Gliwice és 29 ponttal vezetett (126-97). A végén még Durázi szerzett egy közelit, de ez már nem sokat számított, mivel a Gliwice teljesen megérdemelten jutott az Alpok-Adria Kupa elődöntőjébe, ahol a Körmenddel találkozik majd.

Zalakerámia ZTE KK- GTK Gliwice összesítésben: 213-221