Nem sikerült nyerni a kadetteknek

Kadett kiemelt bajnokság 3. forduló

Kaposvári KK – Zalakerámia ZTE KK /A    69 – 63 (24-19, 12-18, 13-15, 20-11)

Zalakerámia ZTE KK/A : Büki B. 16/3 , Vargyai K. - , Varga H. 14/6, Szelestey Sz. -, Mészáros Á. 3, Lang V. -, Kisunyomi Zs. -, Szalay D. 7, Lajos B. 10, Csuti K. 13, Óházy M. -, Makkos D. -

A kiemelt bajnokság harmadik fordulójában Kaposvárra utaztunk, sérültjeink továbbra sem álltak a rendelkezésünkre, ennek ellenére vissza szerettünk volna vágni a selejtezőben elszenvedett vereségért. A kezdeti kosárváltások után a KKK tudott elhúzni, távoli dobásaik célt értek, egy időkérés után azonban rendezni tudtuk a sorokat. A második negyedben már jobban védekeztünk és az eredményt is meg tudtuk fordítani. Jól szedtük a lepattanókat és ezzel, minimális előnnyel tudtunk fordulni a második félidőre. Továbbra vezetgettünk pár ponttal, de igazi előnyt nem sikerült kiharcolni. Sajnos fontos periódusokban hibáztunk ezért ellenfelünk nem szakadt le. A végjátékban zónára váltott a Kaposvár, ami ellen a kinti dobásokat erőltettük a mélységi játék helyet, így a KKK meg tudta nyerni a mérkőzést, kár érte, mert kevésen múlott...

Kadett kiemelt bajnokság 4. forduló
Zalakerámia ZTE KK/A - Szombathelyi SI KA/A 70 - 77  (13-22, 23-18, 17-18, 17-19)

Zalakerámia ZTE KK/A : Büki B. 9, Vargyai K. - , Varga H. 17/3, Szelestey Sz. 7/3, Mészáros Á. 1, Lang V. 4, Kisunyomi Zs. -, Szalay D. 2, Lajos B. 10, Csuti K. 19, Széll B. -,Makkos D. 1

A kiemelt bajnokság újabb fordulójában az eddig veretlen Szombathelyi Sportiskola csapatát fogadtuk és az elhúzódó sérülések ellenére igyekeztünk megnehezíteni a dolgukat. Az első negyedben nem úgy sikerült, ahogy elterveztük, sok pontatlan akciónk volt és a védekezésünk is hagyott kívánni valót maga után. A második negyedben fegyelmezettebbé vált a játékunk és ezzel a félidőre felzárkóztunk. A második félidőben teljesen nyílt volt a mérkőzés,  sokszor volt esélyünk az egyenlítésre, azonban egy-egy hiba mindig a legrosszabbkor csúszott be. A végjátékban a szombathelyi csapat pontosabban játszott, hiába küzdöttünk nem sikerült megfogni őket.  A második negyedtől jó felfogásban játszottunk, kár volt az első negyedért ...

Kadett B regionális alapszakasz 3. forduló
A Dávid Kornél Akadémia/A ellen nagyarányú vereséget szenvedett kadett B csapatunk hazai pályán, a fehérváriak a játék minden elemében felülmúlták a mieinket. Az ellenfél játékosai sokkal gyorsabb ritmusban, agresszívebben, keményebben kosárlabdáztak. Letámadásuknak köszönhetően számos labdát szereztek, melyekből könnyű kosarakat szereztek. A zalai fiatalok magas hiba százalékkal játszottak az agresszív védekezés és a számukra még szokatlan sebesség miatt.

Zalakerámia ZTE KK/B – DKKA/A 59 - 130 (14-34, 13-36, 20-32, 12-28)

Zalakerámia ZTE KK/B: Kámán Dániel (2), Laki Patrik (5), Némethy Barna (5/3), Pajor Máté (17/3), Salamon Bálint (4), Szűcs Valter (13), Tóth Benedek (2), Tóth-Gergye Ádám (-), Vass Csongor (8), Sohár Dilen (3).