Nem sikerült nyernünk Körmenden

Az alapszakasz utolsó előtti fordulójában a Körmend vendégei voltunk. A fiúk mindent megtettek, hogy megnyerjék a mérkőzést, de a hazaiak nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Egis Körmend-Zalakerámia ZTE KK 96-86 (25-15, 25-26, 24-26, 22-19)
Körmend, Jv: Cziffra Cs., Ádám J., Balog Gy.

Egis Körmend: Bradford 12/3, Németh Á. 3/3, Price 22/9, Hammonds 23/9, Delas 13/3. Csere: Ferencz -, Lajsz 2, Thames 21/6, Takács K. -. Edző: Matthias Zollner

Zalakerámia ZTE KK: Ware 20/18, Thompson 19/9, Green 19/6, Szabó 10/3, Agafonov 7. Csere: Gulyás 4, Durázi 5/3, Bagó 2, Doktor -. Edző: Bencze Tamás

Az örökrangadóknál megszokott zsúfolt lelátók várták a csapatokat Körmenden. A hazaiak kapták el jobban a rajtot és két perc után 8-2-re vezettek. A Körmend jól dobta a távolikat, ellenben nekünk minden pontért nagyot kellett harcolnunk. Agafonovot jól fogták a hazaiak. A negyed felétől Green pontjaival próbáltuk tartani a lépést a vasiakkal, de Hammonds és Németh pontjaival tíz pont fölé kúszott az előnyük (23-12). Ware triplájára Bradford büntetői érkeztek és a Körmend magabiztosan vezetett (25-15).

A második negyed elején Thompson vette vállára a csapatunkat. Hátvédünk két perc alatt kilenc pontot szerzett és öt pontra csökkentette a hátrányunk (29-24). A hazaiak megrázták magukat és egy 10-0-s rohanással újra elhúztak (39-24). A negyed felénél három távolival (Ware kettő és Green) közelítettünk és ez a különbség meg is maradt a félidőre (50-41).

A nagyszünet után egy kicsit beragadtunk és a Körmend újra elhúzott. Nem hagytuk magunkat leszakítani és Szabó és Green pontjaival tartottuk a lépést (57-47). A negyed felénél Price és Green váltott hárompontost, majd Bradford és Thompson szerzett egy-egy közelit (62-52). A folytatásban Thames rázta meg magát és 14 ponttal ellépett a Körmend (68-54). A játékrész hajrájában Thompson és Ware tripláival hét pontra zárkóztunk (74-67).

Durázi hármasával kezdtük a záró negyedet és újra nyílt lett a mérkőzés (74-70). Hammonds és Delas öt pontjával távolodott a Körmend. Nem adtuk fel és nem hagytuk magunkat leszakítani. Kevesebb, mint öt perc volt hátra és Szabó közelijével és büntetőjével újra három pontra zárkóztunk (83-79). Ennél közelebb sajnos már nem tudtunk közelebb férkőzni a vasiakhoz és végül Hammonds büntetőivel alakult ki a 96-86-os végeredmény.

Vereségünkkel a felsőházról lemaradtunk, de szombaton a Pécs ellen még komoly csatát kell vívnunk a lehető legjobb helyezés megszerzéséért.

Fotó: Bálizs Zsuzsa