Nem volt könnyű, de legyőztük a Kecskemétet

A szezon első mérkőzését, a tavalyihoz hasonlóan a Kecskemét ellen játszottuk. Nehéz találkozóra készültünk és az is lett. A védekezésünkkel nem volt gond, de a támadójátékunk nem működött jól. Ennek ellenére, egy gyenge színvonalú mérkőzésen sikerült nyernünk.

Zalakerámia ZTE KK- KTE-Duna Aszfalt 64-56 (19-16, 20-17, 8-11, 17-12)
Zalaegerszeg, JV: Cziffra, Söjtöry, Boros (Forrai)

Zalakerámia ZTE KK: Ware 12/3, Thompson 13, Gliebov 11/9, Szabó 9, Agafonov 10, csere: Durázi 2, Bagó 1, Doktor-, Papp 3/3, Gulyás 3/3, edző: Bencze Tamás

KTE-Duna Aszfalt: Wittman 3, Green 15/3, Derasimovic 16, Dramicanin 6/3, Karahodzic 5, csere: Dimic 9/3, Molnár -, Mészáros 2. edző: Forray Gábor

Gliebov labdavesztése után Derasimovic duplájával kezdődött a pontgyártás. A válasz sem késett, ugyanis Ware gyakorolhatta a büntetőzést egy hármas kísérlet után (3-2). Jó védekezéssel kezdtünk és Agafonov, majd Ware ziccerével távolodtunk (7-2). Szabó Zsolt két perc után kettő faulttal a padra kényszerült, helyére Durázi Krisztofer érkezett. A negyed feléhez közeledve Dimic és Derasimovic pontjaival zárkózott a KTE, majd Durázi remek kosara után, két gyors duplával fordítottak a vendégek (9-12). A 7. percre Agafonov és Gliebov pontjaival visszavettük a vezetést (13-12). Thompson és Bagó is csak egy-egy büntetőt tudott bedobni, majd Szabó egy leválásból ziccerezett pontosan (17-12). A 9. percben Doktor Peti hármas kísérletét szedte és tette vissza csapatkapitányunk, de Derasimovicstól azonnal jött a válasz a másik oldalon (19-15). Karahodzic büntetőjére már nem tudtunk válaszolni, így hárompontos előnnyel várhattuk a folytatás (19-16).

A mérkőzés első távoliját Dramicanin szerezte, amivel egyenlített a KTE (19-19). Thompson gyors egymásutánban kétszer is jól bontotta meg a vendég védelmet és szerzett könnyű ziccert, amihez kellett azért Gulyás Milán labdaszerzése is. Nem hagyta magát a vendégcsapat és Karahodzic és Green pontjaival kiegyenlített (23-23). Gliebov megszerezte első hármasunkat a 14. percben (26-23). Mindkét oldal kapkodott és sok volt a ponttalanság a játékban. A 15. percben Ware szerzett egy utolsó másodperces duplát (28-23). Wittman 2+1-re Gliebov egy újabb hármassal válaszolt (31-26). Elég volt egy jó ütemű labdaszerzés és egy Agafonov zsákolás, hogy tűzbe hozzuk közönségünket (33-26). Kecskeméti időkérés után Agafonov harcolt ki faultot, de csak egyik büntetőjét értékesítette. Keményen védekeztünk Ware pedig látványos labdaszerzés után szerzett újabb kosarat és 10 ponttal elléptünk ellenfelünktől (36-26). Forray mester második idejét is kikérte rövid időn belül. A 19. percben Green egy távolival törte meg a vendégek hosszú hullámvölgyét. Ware egy triplával állította vissza a különbséget (39-29). Az utolsó percen belül Dimic büntetőivel és Dramicanin közelijével csökkentette hátrányát a KTE (39-33).

Szabó Zsolt középtávolijával kezdtük a második félidőt és harcos kemény védekezéssel. Karahodzic két perc alatt négyre növelte a személyi hibáinak számát így a padra kényszerült. A 23. perc elején Green faragott a vendégek hátrányából. A negyed felénél Agafonovval szemben zsákolás közben szabálytalankodtak, de néma maradt a sporik sípja, ami kellően feltüzelte a szurkolókat. Karahodzic kipontozódott, majd a 26. percben Mészáros ziccere törte meg a hosszú pontnélküli időszakot (43-37). Dimic hármasával, majd Green büntetőivel egy pontra zárkózott a KTE (43-42). A 29. percben Dimic ziccerével már a vendégek vezettek (43-44). Nagyon kellett Thompson duplája és Agafonov közelije, hogy előnnyel vághassunk neki a záró negyednek (47-44).

A kosárszegény harmadik játékrész után Gulyás egy triplával nyitott (50-44). Derasimovic és Green pontjaival újra ott volt a nyakunkon a Kecskemét (50-48). A 34. percben Derasimovic egyenlített, Bencze Tamás pedig időt kért (50-50). Nem hozott gyors változást a rövid szünet, hiszen továbbra is nagyon gyengén támadtunk. Derasimovic büntetőjével újra előnybe került a vendégcsapat (50-51). A negyed felénél Agafonov kipontozódott, Green pedig büntetőkkel növelte a KTE előnyét (50-53). A 36. percben Papp Peti egy hármassal egyenlített (53-53). Dramicanin büntetőjére Szabó ziccere volt a válaszunk (55-54). Egy kihagyott vendégtámadás után Gliebov triplájával, négy ponttal elléptünk a mérkőzés hajrája előtt (58-54). Az utolsó két percben Thompson vette vállára a csapatot és hat pontot szerezve eldöntötte a mérkőzést (64-56).

Nehéz mérkőzést nyertünk meg és itt a győztes meccsen van a hangsúly, a hibák javításán meg dolgozunk tovább!

Fotók: Bálizs Zsuzsa