Nyert a Pécs

Pécsi VSK-PANNONPOWER - Zalakerámia ZTE KK 83-71 (33-9, 14-22, 21-21, 15-19)

PVSK: Nelson 15/3, Bíró 10/6., Csabay 19/15, Budimir 18/6, Sarlija 11 Csere: Halász 4, Nagy K. 6/6, Bödör -.

ZTE: Boston 4, Plumb 21/9, Gáspár 3, Safford 21/12, Lekli 9. Csere: Velkey 6, Koma 2, Kámán 5/3, Kovács Á.-

Kipontozódott: Boston, Gáspár (a 40. percben)

Beragadt az első negyedben a ZTE, a Pécsnek minden húzása bejött és gyakorlatilag 33-9 után eldőlt a mérkőzés. Összeszedte ugyan magát a kék-fehér csapat, és voltak jó pillanataik, ám kulcsfontosságú momentumokban a PVSK nem hagyta a zalaiak felzárkózását és az első 10 percben megszerzett nagy előnyt már nem engedte ki.

Raúl Jimenez: Lassan és nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést. Támadásban ziccereket és könnyű dobásokat hibáztunk, védekezésünk meg nem nagyon volt. 1-1-ben is jobbak voltak a hazaiak és gyakorlatilag lejátszottak minket. Nem ez volt a reális különbség, mert a folytatásban bizonyítottuk, hogy tudunk jól játszani, voltak jó periódusaink, de amikor közelebb zárkózhattunk volna, akkor a Pécsnek mindig volt egy-egy extra kosara. Az első negyedbeli pocsék játékunkra fizettünk rá, mert az ott megszerzett tetemes hátrányt a későbbiekben már javuló kosárlabdával sem tudtuk ledolgozni.

Fotó: Bálizs Zsuzsa