Országos főtáblán a serdülő csapatunk

Hazai környezetben az Eötvös Iskola tornatermében rendeztük meg a serdülő bajnokság 4. fordulóját. ellenfeleink a Szombathely és a Dávid Kornél KA csapatai voltak.

Zalakerámia ZTE KK/A - Szombathelyi KA/A  65 : 45 (20:10, 13:11, 19:4, 13:20)

Zalakerámia ZTE KK/A: Némethy Barna 6, Tóth Gergye Ádám, Molnár Mátyás, Makkos Dávid 19/3, Pajor Máté 2, Vass Csongor, Laki Patrik 5, Szűcs Valter 10, Szalay Domonkos 15, Bujtor Dániel, Csuti Kornél 4, Hegedüs Brúnó 4
Tartalék: Tóth Benedek, Kámán Dániel

Hanzséros Alajos:- A IV. fordulóra hazai pályán került sor, köszönet a klubnak, s Kis Attilá-nak a jó pályázatért! A Szombathelyi KA/A gárdájával 2017 őszén - a két edzőmeccset, s a Mini Zsiráf Kupa döntőjét is beleszámolva -, ötödször találkoztunk. A szomszéd megye leg-jobbjait egy jó első, s kiváló harmadik negyeddel győztük le. Csapatjátékban, védekezésben sokat léptünk előre, figyelemre méltó a 3. negyed 4 kapott pontja!

Dávid Kornél KA/A - Zalakerámia ZTE KK/A  57 : 96 (17:24, 15:14, 18:27, 7:31)
Zalakerámia ZTE KK/A: Kámán Dániel, Tóth Benedek 2, Némethy Barna 7/3, Tóth Gergye Ádám, Molnár Mátyás 6, Makkos Dávid 12, Pajor Máté 6, Laki Patrik 6, Szűcs Valter 13, Szalay Domonkos 19, Csuti Kornél 13, Hegedüs Brúnó 12
Tartalék: Vass Csongor, Bujtor Dániel

Hanzséros Alajos:- A csoportdöntőt némi meglepetésre a Dávid Kornél KA/A ellen vívtuk, akik legyőzték a három fordulón át veretlen Sopront. Velük a II. fordulóban Székesfehérváron találkoztunk, s kicsi különbséggel (74:67) tudtunk nyerni. Ezen a mérkőzésen az ellenfél egy-szer sem vezetett, a különbség a félidőben „csak” 6 pont volt. A második játékrészben az elő-nyünk egyre nagyobb lett, de a befejező negyed „összeomlása” - 31:7 - meglepett bennünket. Ennyivel nem vagyunk erősebbek! Ez nem először fordult elő a fehérváriakkal, lásd I. fordu-lóban a Sopron elleni meccsük.

A két mérkőzésen sokan játszottak kiegyensúlyozottan, eredményesen: Szűcs Valter, Szalay Domonkos, Makkos Dávid, Némethy Barna, Hegedüs Brúnó, Csuti Kornél, Pajor Máté, s mind a 14 fiú hozzáállását dicséret illeti. Sérülés miatt nem volt tagja a keretnek Fügemann Dániel, Salamon Bálint.
A Zalakerámia ZTE KK/A serdülő csapata az alapszakasz befejezése után - számításaim sze-rint - a második helyen végzett a régióban. Az MKOSZ sorsolásra 2017. november 29-én, Budapesten került sor, mely alapján az országos főtábla Nyugati-régiójában a négy csoport tizenhat csapata elkezdi a következő kört. Időpontja: 2017. december 16-17.