Ötödik hely a Göcsej Kupán

Zalakerámia ZTE KK - KK Lastovka 79-65 ( 18-17, 21-17, 22-20, 18-11)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 10/6, Govens 15/3, Kerpel-Fronius 6, Mohácsi 6, Pantelics 8. Csere: Fekete 10/6, Czinger 5, Krapic 13/6, Velkey 6. edző: Bencze Tamás

KK Lastovka: Krivec 7/3, Buda 4, Mlakaz 6/3, Thomas 12/6, Miskovic 9 csere: Novak 4, Janc 4, Pusic 7/3, Shaskov 2, Rizvic 4, Blazic 6, Edző: Milos Sporar

A Nyíregyháza után egy jóval szervezettebb csapat a szlovén KK Lastovka várt e helyosztón csapatunkra. A kispadon Milos Sporart köszönthettük, aki az elmúlt szezonban még a mi csapatunkat irányította.

Az első negyed elején nehezen lendültünk játékba. Érezhető volt, hogy kevesebbet pihenhettek két mérkőzés között a fiúk. Az 5. percben öt ponttal jártak előrébb a szlovének (2-7). Próbáltunk ritmust váltani, de nagyon akadozott a gépezet és elég szellősen védekeztünk. Úgy látszott ezt a játékrészt simán nyerik Milos Sporarék, de az utolsó két percre megváltozott a játék képe. Fokozatosan dolgoztuk le hátrányunkat. Kinney hármasa újabb lökést adott és a padról beszálló Fekete dudaszó pillanatában dobott távolijával már bálunk volt az előny (18-17).

A második negyed elején Fekete egy újabb hármassal bizonyította, jó döntés volt Egerszegre hozni. A pályán továbbra is a küzdelem dominált. Akadtak hibák mindkét oldalon és nem tudták leszakítani egymást a felek. A negyed végén Kinney hintett egy újabb hármast és így négy pontos vezetéssel térhettünk pihenőre (39-35).

A nagyszünet után az első perceket megnyomták a szlovének, és ahogy az első negyedben is tették minimális előnyre tettek szert (42-46). Krapic kapta el a fonalat a folytatásban és előbb távolról, majd a palánk alól is eredményes volt. Kinney 2+1es akciójával már nálunk volt az előny (50-48). A negyed végéhez közeledve Govens is magára talált és hintett egy hármast, majd zárszóként Krapic is beköszönt egy újabb hármassal (61-54).

A negyed elején pillanatok alatt parázs hangulatúvá vált a mérkőzés. A vendégek játékosai nehezen viselték a szoros védekezést és megfeledkeztek magukról. Krivecet ki is állították a játékvezetők.  A ritmusát vesztett szlovének ellen fokozatosan növeltük előnyünket és Govens vezérletével magabiztos győzelmet könyvelhettünk el és egy ötödik helyet a Göcsej Kupán.