Rájátszást ért a Kaposvár elleni győzelem

A középszakasz utolsó hazai mérkőzésén a Kaposvárt fogadtuk. Győzelmünkkel biztosítottuk helyünket a rájátszásban.

Zalakerámia ZTE KK- Kaposvári KK 88-77 (13-25, 28-20, 25-17, 22-15)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport-és Rendezvénycsarnok, 1200 néző
Jv: Kapitány, Praksch, Jakab (Várhalmi)

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 20/3, Vaughn 13/9, Benke 16/3, Szabó 2, Radic 17/3, csere: Horváth 6, Mohácsi 3, Kis-, Mikovic 11, Doktor-, Kovács B.-, Kovács M.-, edző: Bencze Tamás

Kaposvári KK: Gibbs 16/6, Dunn 16/3, Baki 5/3, Ivosev 13, Spica 16, csere: Hendlein 11/3, Tóth -, Hock -, Filipovity -, edző: Fekete Ádám

Kemény és határozott védekezéssel kezdtek a csapatok, támadásban viszont pontatlanok voltak a fiúk. Két perc elteltével Ivosev kosarával vezetett a Kaposvár (0-2). Baki távolijával és Spica büntetőivel távolodtak a vendégek (0-7). A 4. perc elején Ivosev duplája után Bencze Tamás kénytelen volt időt kérni, mivel még mindig pont nélkül állt a csapatunk (0-9). Letámadással próbálkoztunk a folytatásban. Mikovic ziccere jelentette az első kosarunkat, majd Radic büntetőjével zárkóztunk (3-9). A negyed felénél Spica szerzett egy közelit (3-11). A 6. percben Benke harcolt meg egy dupláért, majd Spica dobta hibátlanul a büntetőit (5-13). Benke tempójával sem tudtunk tartósan faragni a hátrányunkból, mert Gibbs büntetői és Hendlein kosara után, már 10 ponttal vezettek a vendégek (7-17). Nem találtuk a ritmust támadásban és védekezésben sorra kaptuk a faultokat. Mikovic és Dunn büntetői után egy tetszetős támadás végén Mohácsi passzából Szabó volt eredményes (10-18). Az utolsó percbe kanyarodva Ivosev büntetőivel és Dunn ziccerével növelte előnyét a Kaposvár (10-22). Vaughn hármasa jókor jött, de nem tudtuk kivédekezni a negyed utolsó vendég támadását, amit Gibbs egy távolival zárt (13-25).

A második negyed elején Szabó már a harmadik faultját gyűjtötte be. Mohácsi remek helyzetfelismerésből szerzett kosarat, majd Hendleintől érkezett egy távoli és egy közeli, amire Vaughn hármasa volt a válaszunk. Egy eladott labda és Baki kosarával, 14 ponttal ellépett a Kaposvár (18-32). A 13. perc elején Kinney szerzett egy közelit, majd időt kértünk (20-32). A rövid taktikai szünet után Kinney pontosan büntetőzött, majd egy betörésből szerzett újabb kosarat (23-32). Spica továbbra sem tudott hibázni a büntetővonalról, nem úgy, mint mi. A 16. percben Gibbs hármasára Radic is hasonlóval felelt (29-39). A 17. percben végre gyorsindulásból is eredményesek voltunk Radic révén (31-39). Vendég időkérés után Dunn volt eredményes, majd Benke szerzett betörésből bravúros kosarat (33-41). A 18. percben Ivosev büntetőivel újra 10 pontra ugrott a különbség (33-43). A hajrában Benke és Kinney kosarával zárkóztunk (37-43). Kaposvári időkérés után Gibbs hármasa jött ki a gyűrű torkából, majd Horváth szerzett egy közép távolit (39-43). Az utolsó percen belül Gibbs duplájára Kinney válaszolt (41-45).

A nagyszünet után Vaughn hármasával egy pontra zárkóztunk (44-45). Ivosev csak egyik büntetőjét értékesítette, így Radic közelije már az egyenlítést jelentette. Benke 2+1-vel már nálunk volt az előny (49-46). Kinney közelije és Dunn duplája után sajnos Radic nem tudta bedobni a büntetőit (51-48). Radic a következő támadásnál egy horogdobással javított (53-48). Nagyon akartunk és ez kapkodásba csapott át. A 25. percben Kinney ziccere szédült be a gyűrűbe (55-50). Spica közelijére Benke egy betörésből szerzett kosárral válaszolt, majd újra Spica volt eredményes (57-54). A 26. percben kihagyott kaposvári helyzet után Benke hintett egy távolit (60-54). Vendég időkérés után jó védekezéssel nyitottunk és Horváth és Mikovic is indulásból szerzett kosarat (64-54). Újabb kaposvári időkérés következett, majd Vaughn szerzett remek kosarat (66-54). A vendégeknél Hendlein és Dunn faragott a hátrányukból (66-58). Az utolsó percbe kanyarodva Spica centerezett, majd az utolsó másodpercben szerzett közelijével négy pontra zárkóztatta csapatát (66-62).

A záró negyed első két perce a kapkodásról és a ponttalanságról szólt. Egyik csapat sem szerzett kosarat. Mikovic révén mi mozdultunk el a holtpontról, majd jó védekezés után Radic kettő zsákolása dobta fel a közönséget (72-62). Ivosev duplájára Vaughn válaszolt. A negyed felénél Mikovicsba könyökölt bele Ivosev, de a sporik a játékosunkat látták szabálytalannak (76-64). A 36. percben Mikovic közelijére Dunn nagyon messziről hintett egy hármast. Kinney gyorsan válaszolt egy távolival (81-67). A hajrára feszült lett a hangulat. Szabó és Ivosev kakaskodott, így mindkettőnek faultot fújtak. A 38. percben Dunn közelijével zárkózott a Kaposvár (81-69). Gibbs kihagyott büntetői után Horváth Ákos szerzett kosarat indulásból. Gibbs pontjaival jött tízen belülre a Kaposvár. Az utolsó percen belül Radic duplájára Gibbs egy büntetővel felelt (85-75). Kinney büntetői után Doktor is pályára léphetett, majd jöttek a fiatalok is. A vége 88-77-es győzelem, ami annyit jelent, hogy ott vagyunk a rájátszásban.

Fotók: Bálizs Zsuzsa