Ránk ijesztett, majd magabiztosan nyertünk a Szolnok ellen

Az első negyedben ráijesztett csapatunkra a Szolnoki Olajbányász, majd a második negyedtől olyan tempót diktáltunk, amit már nem tudtak követni a vendégek és így sikerült megszereznünk idei második győzelmünket.

Zalakerámia ZTE KK- Szolnoki Olajbányász 115-83 (23-34, 39-11, 32-21, 21-17)
Zalaegerszeg, 1400 néző: Jv: Praksch, Farkas, Major.

Zalakerámia ZTE KK: Hicks 15/6, Keller 14/6, Lekunas 4, Csuti 7/3, Ostojic 9, csere: Mischula 21/15, Németh 7/3, Green 15/6, Tóth 11/3, Csátaljay 9, Simó 3/3, Makkos. edző: Lubomir Ruzicka

Szolnoki Olajbányász: JR. Clay 24/15, Eads 17/6, Pallai 5/3, Rudner 8/6, Thomas 17/3, csere: Pongó 7/3, Horváth, Kiss, Sebők 2, Vincze 3/3. edző: Miodrag Rajkovic

Kipontozódott: Eads 34’

A vendégeket sérülés tizedelte, így Wiggins, Lukács, Révész és Abraham nélkül utaztak el Zalaegerszegre.

Magas szerkezetű csapatot küldött a pályára Lubomir Ruzicka, de ez nem zavarta meg a vendégeket, sőt magabiztos játékkal rukkoltak elő és sorozatban tíz pontot szereztek (0-10). Időkérés után Csuti szerezte az első pontjainkat (2-10). A 4. percben Keller hármasára JR. Clay is távolival válaszolt (5-13). A vendégek gyorsan és pontosan játszottak, irányítójuknak szinte minden bement. Hiába Mischula és Tóth hármasa, rendre kihagyott a védekezésünk, vagy nem elég keményen védekeztünk és a Szolnok átrobogott rajtunk. A negyed utolsó momentuma Hicks hármasa volt (23-34).

Folytatódott a második negyedben is a nagy rohanás a parketten, de csapatunk sokkal határozottabb játékkal rukkolt elő. Mishula három triplájával zárkóztunk, majd Németh és Ostojic közelijével kiegyenlítettünk. Miodrag Rajkovic, a Szolnok edzője 13-2-es futást állított meg időkérésével (36-36). Ostojic büntetője már a mi javunkra fordította az állást (37-36). A Szolnok hamar összeszedte öt faultját, így bónuszba kerültünk. A negyed felénél Vincze hármasával egyenlítettek a vendégek (41-41). Tóth Ádám kapta el a fonalat és pontjaival távolodtunk (48-42). Nem volt megállás, olyan iramot diktált csapatunk, amit nem tudott követni a Szolnok. Csátaljay és Green is látványos kosarakat szerezve kapott nagy tapsot közönségünktől (59-42). A 20. percbe kanyarodva, Green hármasával már húsz ponttal vezettük (62-42).

A nagyszünet után is próbáltuk mi diktálni a ritmust és tartottuk is a megszerzett előnyünket. A Szolnok is szorított a védekezésén, de a sok fault miatt kénytelenek voltak sokat cserélni. A 25. percben Tóth Ádám büntetőjével 77-56-ra vezettünk. Megvolt az előnyünk, csak jól kellett vele sáfárkodnunk. Felpörgettük a játékot és Green kosaraival tovább távolodtunk ellenfelünktől (85-61). Egyre jobban nyílt az olló és Keller utolsó pillanatban szerzett távolijával már 28 ponttal vezettünk (94-66).

A záró negyed elején kicsit visszaesett a koncentrációnk és pontatlanul is játszottunk. Mindössze a 34. percben szereztük első pontjainkat (98-72). Németh Ákos hármasával átléptük a száz pontot (101-75). Simó Bencét is pályára küldte Ruzicka mester, aki rögtön egy triplával köszönt be (104-75). A különbség megengedte, hogy mindenki lehetőséget kapjon a keretből. A Szolnok becsülettel küzdött, de négy meghatározó játékosának kiesését nem bírták el. A második negyedtől kezdve úgy játszottunk, ahogy azt hazai pályán kell és megérdemelten szereztük meg a győzelmet (115-83).