Rossz kezdés után értékes győzelem

A 23. fordulóban a sereghajtó MAFC együttesét fogadtuk és egy nehéz mérkőzésen értékes győzelmet szereztünk

Zalakerámia ZTE KK – MAFC 86-80 (16-30, 25-18, 23-16, 22-16)
Zalaegerszeg, JV: Győrffy P., Minár L., Válé F. (Forrai S.)

Zalakerámia ZTE KK: Ubilla 16/6, Norfleet 5/3, Benke 7, Szabó 8, Wright 5. Csere: Drungilas 23, Mohácsi 18/15, Kis R. 4. edző: Bencze Tamás

MAFC: Smith 18/12, Duvjnak 4, Misek 14/6, Sihota 11/6, Kovács Á. 11/3. Csere: Polyák 12, Poscic 8, Lakits 2, Siklós -. edző: Garai Péter

Sérülés miatt hiányzott a keretből Kerpel-Fronius Balázs és a Fekete Viktor, valamint szinte edzés nélkül vállalta a játékot Julian Norfleet, akit magas lá döntött ágynak.

A nem jó előjelek a mérkőzés elején is visszaköszöntek. A 3. percre már 8-0-ra vezettek a fővárosiak és Bencze Tamás időt is kért. Mohácsi törte meg egy hármassal a góltalanságunkat, majd egy perccel később újabb távolival csökkentette a hátrányunkat (6-10). A negyed felénél Benke duplájával zárkóztunk, de nem sikerült az egyenlítés, hanem a vendégek Kovács és Smith pontjaival újra megléptek. A fővárosiak kinti dobásai rendre célba értek és a negyed végére 14 pontos előnyt szereztek (16-30).

A második játékrész elején Drungilas labdaszerzéséből Benke szerzett remek kosarat plusz egy büntetőt is dobhatott, mivel odaütöttek neki dobás közben (19-30). Próbáltunk felpörögni mind támadásban, mind védekezésben, de mindkettő akadozott még. A játékrész felénél egy 6-0-s rohanással öt pontra felzárkóztunk, de a remekül célzó Smith hamar lehűtötte a kedélyeket egy távolival (32-40). A vendégeknek nagyszünetig sikerült az előnyüket megtartani (41-48).

A félidőben a Zalakerámia dobójátékon ezuttal a 14 éven alulik versenyezhettek. Az ajándékcsomagot Nagy Dorottya érdemelte ki.

A harmadik negyed elején Misek szerzet egy távolit és a 22. percig 10 pont körül mozgott a különbség a csapatok között (43-53). Kezdett összeállni a védekezésünk és harcosabban is támadtak a fiúk. Drungilas volt elemében és pontjaival a 26. percre egy pontra csökkent a hátrányunk (52-53).  Egy perccel később Mohácsi hármasánál először vezettünk a mérkőzésen (57-56). Az utolsó két perc Polyákról szólt, aki egymaga 8/8 büntetőjével tartotta egálon a mérkőzést (64-64).

A záró negyed elején Drungilas passzából Kis Raul ziccerezett, majd Drungilas duplájával és Mohácsi triplájával, öt ponttal megléptünk (71-66). A 34. percben Smith hármasával és Misek büntetőivel két pontra zárkózott a MAFC, de Ubilla két duplájával visszavertük a fellángolásukat (77-71). A hajrában Drungilas látványos zsákolásával és Mohácsi 2+1-vel már kilenc ponttal vezettünk (84-75). A végén mindent megpróbált a fővárosi csapat, de a győzelmet már nem tudta elvenni tőlünk (86-80).

Egy rossz első félidő után talpra tudtunk állni és nagyon keményen küzdve sikerült megnyernünk a találkozót. Ez is bizonyítja nincs könnyű mérkőzés idén a bajnokságban.