Serdülőink már a legjobb 16 között

Serdülő „A” (U14 A) csapatunk hazai pályán, a felújított, frissen átadott Ostoros csarnokban játszhatta mérkőzéseit a Serdülő Bajnokság Országos Főtáblájának 3. fordulójában.
Ebben a körben már extra erős ellenfelek (Vasas Akadémia, Rátgéber Akadémia és a Soproni Sportiskola Akadémia) következtek - a ZTE KK velük alkotja a nyugati (tkp. Dunántúl) top 4 mezőnyét. Csapatunk a bajnokságban eddig még nem kapott ki (11/0) és végre kompletten, hiányzók nélkül szerepelhetett.

Első mérkőzésünkön a Soproni Sportiskola ellen kellett begyűjteni a győzelmet - velük már ötször találkoztunk a szezonban, és eddig mindig legyőztük őket.

Zalakerámia ZTE KK/A-Soproni Sportiskola/A 100-75 (20-12, 24-20, 26-21, 30-22)
Zalakerámia ZTE KK: Török-Papp 29/6, Ruzsics 10, Jordán 15, Molnár 2, Rékli 2, csere: Mezőfi 18/6, Tóth 13, Gérczei 6, Fügemann 1, Boncz, Boros 2, Szalai 2, vezetőedző: Németh Csaba, edző: Halász Gergely

A mérkőzés során folyamatosan építettük ki előnyünket, félidőre 12 ponttal jártunk előbbre és minden negyedet megnyerve, fizikailag is ellenfelünk fölé kerekedve nyertünk. A mérkőzésen csapatként játszottunk, öt játékosunk ért el 10 pontnál többet, kiemelkedett Török-Papp Benedek (29 pont, 42 VAL) és Mezőfi Márk (18 pont, 30 VAL) teljesítménye.
Második mérkőzésünket a Rátgéber Akadémia Pécs ellen kellett megvívnunk - tőlük eddigi két edzőmérkőzésünkön kikaptunk, viszont bajnokin még nem találkoztunk. Az Akadémia komoly játékerőt képvisel, általában technikailag és fizikailag is dominálnak.

NKA Pécs/A-Zalakerámia ZTE KK/A 63-66 (20-14, 13-17, 12-21, 18-14)
Zalakerámia ZTE KK: Török-Papp 14/3, Ruzsics 4, Jordán 12, Molnár 3, Rékli, csere: Mezőfi 16, Tóth 15/3, Gérczei 2, Fügemann, Boros, Cseszkó, Aranyosi, vezetőedző: Németh Csaba, edző: Halász Gergely

A találkozó a várt kemény küzdelmet hozta, az első negyedben némi hátrányt szedtünk össze (14-20), de a második negyedet már megnyertük, így a szünetben nyílt volt a meccs (31-33). A harmadik negyedben aztán összeállít a támadásunk és a védekezésünk is, előnyünk nőtt (52-45), amit az utolsó etapban még fokoztunk is (62-49) és kitartott a végéig (66-63). Először győztük le a Rátgéber Akadémiát, ami ezúttal is a fegyelmezett csapatteljesítményen alapult, mindenki megtette a magáét – kiemelkedőt nyújtott Mezőfi Márk (16 pont, 14 lepattanó), Török-Papp Benedek (14 pont, 7 lepattanó), Tóth Levente (15 pont, 4 lepattanó) és Jordán Bendegúz (12 pont, 3 lepattanó).
A harmadik mérkőzésünk végül a csoport döntőjét hozta, a tornán - és a szezonban - addig veretlen Vasas Akadémia ellen. A bajnokság egyik nagy esélyesének tartott Vasasról tudtuk, hogy játékosi remek fizikai képességekkel rendelkeznek, gyors támadójátékot játszanak.

Zalakerámia ZTE KK/A-Vasas Akadémia/A 50-73 (17-18, 8-30, 17-11, 8-14)
Zalakerámia ZTE KK: Török-Papp 4, Ruzsics 14, Jordán 17/3, Molnár 1, Cseszkó, csere: Mezőfi 8, Tóth 1, Gérczei 2, Fügemann, Szalai, Boncz 3/3, Aranyosi, vezetőedző: Németh Csaba, edző: Halász Gergely

Az tempós kezdés után az első negyedben kifejezetten jól tartottuk magunkat (17-18), azonban a második negyedben - talán leginkább fejben fáradtan – rengeteg hibát követtünk el és komoly hátrányba kerültünk, így a félidőre eldőlni látszott a meccs (25-48). Némi „fejmosást” követően a harmadik negyedben még sikerült megmutatnunk, hogy valójában mire lehetünk képesek (17-11 a negyed), ám a záró játékrészben - mindkét csapat sorozatos cseréi mellett - már nem jöttünk közelebb, 50-73 a vége. A csapatból Jordán Bendegúz (17 pont) és Ruzsics Barnabás (14 pont, 6 lepattanó) dicsérhető.

U14/A csapatunk ezzel bejutott az ország 16 legjobbja közé, ahol a következő fordulóban (február 27-28) nagy lépést tehetünk az immár célként lebegő legjobb 8 felé.