Zalakerámia ZTE KK- Atomerőmű SE 83-69 (17-17, 24-17, 21-18, 21-17)
Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok 1500 néző
Jv: Frányó, Szabó, Tőzsér (Várhalmi).

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 23/12, Govens 14/6, Mohácsi 3/3, Kerpel-Fronius 17/9, Pantelic 17/9 csere: Czinger -, Fekete 3/3, Gáspár 5/3, Velkey 1, edző: Bencze Tamás

Atomerőmű SE: Dunn 21/3, Medve 1, Barnies 8, Eilingsfeld 11/3, Tóth 12 csere: Kovács 3/3, Watkins 6, Robinson 7/3, Will -, Edző: Schmidt Béla

Parázs hangulatú első negyedet láthatott a közönség. A Paks kezdett jobban és a negyed feléig tartották is egy –két pontos előnyüket. A 6. percben Kerpel-Fronius kosarával először vezettünk (10-9). Nem sokáig örülhettünk, mert Dunn vezérletével, öt ponttal meglépett a Paks (10-15). rengeteg faultot fújtak a bírók az első játékrészben, melynek következtében Mohácsinak már három faultja volt. A hajrában Pantelic egy hármast, míg Gáspár egy duplát hintett és egyenlítettünk. A végén még egy pontváltás történt a csapatok között és maradt az egyenlő állás (17-17).

A frissen pályára lépő Fekete egy hármassal nyitott, melyre Tóth Ádám válaszolt (20-19). A 13. percben Gáspár hármasával, öt ponttal megléptünk (26-21). Czinger szabályosan blokkolta Watkinst, majd a szerzett labdából Govens ziccerezett és még egy büntetőt is dobhatott (29-23). Nagy volt a kapkodás mindkét oldalon. Előbb nekünk sikerült megnyugodnunk és Kerpel-Fronius hármasával tovább távolodtunk ellenfelünktől (32-23). Állandósult a tíz pont körüli ZTE előny. A 18. percben Govens pontjaival már 14 ponttal vezettünk (41-27). A negyed hajrájában felzárkózott a Paks és végül Watkins duplájával hét pontos előnnyel mehettünk a nagyszünetre (41-34).

A nagyszünetben a szokásos Zalakerámia dobóversenyen „királyoztunk” és végül szoros versenyben Szelestey Szilárd bizonyult a legjobbnak, aki a ZTE KK ajándékcsomagját vihette haza a verseny után. Szintén a szünetben díjaztuk az októberben meghirdetett rajzpályázatunk győzteseit, aki Föző Lili és Tőke Franciska lett. Gratulálunk nekik!

Kinney büntetőjével kezdődött a harmadik negyed, majd Kerpel –Fronius hármassal tolta meg a ZTE szekerét. Pantelic remek lefordulása pedig hab volt a tortán (47-34). Dunn gyorsan hintett egy távolit, majd Barnies is hozzátett egy duplát. A 23. percben Pantelic hármasával újra tízzel vezettünk. Próbált zárkózni a Paks, de jó szériát fogtak ki a játékosaink. A 24. percben Kinney is jegyzett egy hármast (53-41). A 25. percben Kinney is elkapta a fonalat és újabb hármasával már 15 ponttal vezettünk (56-41). Jól védekeztünk és nehezen jutottak helyzethez a vendégek. Kinney igazán belejött és sorozatban harmadik tripláját szerezte (60-41). A Paks próbált zárkózni, de kevés sikerrel. Pantelic újabb lefordulós ziccerével már húsz pont közelébe tornásztuk az előnyünk. A negyed végére kicsit ponttalanabbá váltunk és sok labdát elszórtunk így a vendégek 10 pontra zárkóztak a dudaszóig (62-52).

Pontatlanul kezdték a záró játékrészt a csapatok. A 32. percben Kiney törte meg a csendet egy ziccerrel (64-52). Watkins és Dunn duplájára Benczet Tamás időkéréssel reagált (64-56). A rövid szusszanás után egy kijátszott támadás végén Govens szerzett egy távolit, amire Dunn egy közelivel válaszolt (67-58). A negyed felére Wakins duplájával hét pontra olvadt a vezetésünk (67-60). Sajnos kizökkentünk a ritmusból és a távolik sem jöttek, úgy ahogy az előző negyedben. A 36. percben legjobbkor jött Mohácsi hármasa (70-62). Tóth közelijére Kerpel –Fronius válaszolt egy palánk alatti ziccerrel, de sajnos a bónuszbüntető kimaradt (72-64). Két perc volt hátra amikor Kinney keze újra elsült a hárompontos vonalon túlról (75-64). A válasz sem késett, mivel Kovács is hármast szerzett (75-67). Kinney közelijénél időt kértek a vendégek (77-67). Pantelic labdát szerzett az ellentámadásból pedig Kerpel-Frónius szerzett fontos távolit (80-67). A Paks erőlködött, Kinney pedig egy labdával rohant el és növelte a ZTE vezetését (82-67). Fél perccel a vége előtt Govens büntetőzött sikeresen, majd Barnies tett ugyanígy. Az eredmény már nem változott a hátralévő időben és remek második félidei játékunkkal az Atomerőműskalpját is begyűjtöttük (83-69).

Azt gondolom, a csapat ennél szebb karácsonyi ajándékot nem is tehetett volna a fa alá a szurkolóknak!