Szoros meccsen kaptunk ki Sopronban

A középszakasz 5. fordulójában a remek formában lévő Sopron csapatához utaztunk. A hullámzó összecsapáson a végjátékban a hazaiak nyertek.

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 70-66 (17-22, 23-13, 15-16, 15-15)

Sopron, Jv: Kapitány, Praksch, Söjtöry (Várhalmi)

Sopron KC: Warner 22/6, Lemar 20/6, Wiggins 8, Takács 7/6, Gordon 13, csere: Supola-, Werner -, Dénes-, Molnár-, edző: Sabáli Balázs

Zalakerámia ZTE KK: Ware 18/12, Thompson 8, Green 8/6, Szabó 16/3, Agafonov 5, csere: Doktor -, Durázi 9/3, Gulyás -, Bagó 2, edző: Bencze Tamás

Két percet kellett várni az első kosárra, amit a hazaiak szereztek, de Szabótól egy távolival jött is a válasz (2-3). Thompson közelijével kerültünk távolabb a Soprontól, de a 4. percre Takács triplájával kiegyenlítettek a hazaiak (7-7). A folytatásban az SKC járt valamivel előrébb, de nem hagytuk magunkat leszakítani. A 7. percben Green egy triplával egyenlített (14-14). Takács büntetőjével és Gordon közelijével lépett el újra a Sopron (17-14). A negyed utolsó percébe kanyarodva Green és Ware is hintett egy triplát és átvettük a vezetést (17-20). Hazai időkérés után Szabó lepattanójából indulva Durázi ziccerével növeltük előnyünket (17-22).

A második játékrész elején Lemar szerzett egy közelit, majd Durázi két büntetőjével és Thompson kihagyott tempóját visszatéve hét ponttal elléptünk (19-26). Hazai időkérés után Durázi szerzett labdát, majd egy triplával növelte pontjainkat (19-29). A 13. perc elején Lemar 2+1-vel zárkóztak a hazaiak, majd Wiggins büntetőivel éppen felére csökkent az előnyünk (24-29). Egy kimaradt ziccer után Warner volt eredményes, Bencze Tamás pedig időt kért (26-29). Időkérésünk után is lendületben maradtak a hazaiak és Warner hármasával és Gordon közelijével már 12-0.át futva fordítottak (31-29). A negyed felénél Agafonov egyenlített (31-31).  Elég volt egy újabb eladott labda és Lemar hármast hintett, majd egy kimaradt távoli után Warner volt eredményes (36-31). Újabb időt kellett kérnünk, de a játék képe nem változott, teljesen kiestünk a ritmusból. A hajrában mindkét oldalon ziccerek maradtak ki. Gordon büntetőivel mozdult el a Sopron, majd Szabó kosarával törtük meg a hosszú gólcsendünket (40-33). A félidő utolsó támadását vezethettük, amit Thompson kihagyott dobását feltéve Szabó duplája zárt (40-35).

A nagyszünet után lendületesen kezdtek a hazaiak és Lemar pontjaival tíz pont fölé tolták az előnyük (47-36). Thompson közelije jelentett némi elmozdulást számunkra, de Lemar és Gordon újabb kosaraival már 13 ponttal vezetett a Sopron (53-40). A negyed felénél Ware és Bagó büntetőivel zárkóztunk (53-44). A 28. perc elején Ware triplája után Sabáli mester időt kért. A rövid szünet után a védekezésünket szorosabbá vontuk és Thompson duplájával tovább faragtunk a hátrányunkon (55-49). Gordon kihagyott büntetői után Ware harcolt ki egy faultot és büntetőivel négy pontra csökkentettük a hátrányunk (55-51).

A záró negyed elején Szabó duplájával tovább közelítettünk, de Wiggins gyorsan szerzett egy közelit. Egy kijátszott támadás végén Ware hintett triplát (57-56). Lemar ziccerével jutott levegőhöz a házigazda (59-56). A 33. perc elején Szabó szerzett egy közelit, majd labdaszerzés után Doktor és Thompson oldotta meg a 2-1-es szituációt (59-60). Egyik csapatnak sem ment a következő percekben, sok dobást hibáztak. A 36. perc elején Takács hármasával vette vissza a vezetést a Sopron (62-60). Az utolsó kettő percre Wiggins zsákolásával mentek a csapatok és hazai előnnyel (64-60). Időkérésünk után Szabó szerzett kiszorított helyzetből kosarat. Lemar büntetőket hibázott, Szabó pedig csak egyet értékesített (64-63). A 39. percben Warner büntetőzött pontosam, majd egy közelit is szerzett a következő támadásukból (68-63). Az utolsó másodpercek izgalmasra sikeredtek. Ware triplájával két pontra feljöttünk. Doktor odaütött Warnernek, aki nem hibázva büntetőt eldöntötte a találkozót (70-66).

Fotó: Bálizs Zsuzsa