Szoros meccset játszottunk a Falco-val

Csütörtök este felkészülési mérkőzést játszottunk az előző kiírás bajnokával a Falco KC együttesével. A vasiak az első félidőben elhúztak, de sikerült visszajönnünk a meccsbe és így a vége szoros lett.

Zalakerámia ZTE KK - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 78-85 (13-27, 22-16, 22-20, 21-22)
Zalaegerszeg, Felkészülési mérkőzés, Jv: Horváth, Szalai, Földesi

Zalakerámia ZTE KK: Simon 16, Plézer 11/3, Delas 4, Szabó 17/9, Glenn 13, csere: Duren 9, Vuko 1, Polster 5/3, Csuti 2. edző: Ante Nazor

Falco KC: Anderson 12/3, Benke 4, Dancsecs -, Bruinsma 12/6, Searcy 22, csere: Perl 15, Váradi 6, Milosevics 6, Kovács 8/6, Doktor -, edző: Gasper Okorn

Antóni Csanád mellett Bonifert Bendegúz és Völgyi Marcell is hiányzott a keretből, utóbbiak megfázással bajlódnak, míg a vendégeknél Lake De'Quon játékára nem számíthatott Okorn mester.

Jól kezdett a Falco, de a negyed felénél fordítottunk, de a játékrész második felében a sokkal pontosabban támadó és keményen védekező vasiak gyorsan elléptek. A második negyedben már 20 ponttal (17-37) is vezetett a Falco, de összekapták magukat a fiúk és félidőre nyolc pontra csökkentettük a hátrányunk (35-43).

A fordulás után sem esett vissza a játékunk és két pontra is feljöttünk (41-43). Elég volt egy kis kihagyás, néhány eladott labda és ismét nőtt a különbség (47-55). A játékrész végén Szabó utolsó másodperces triplájával zárkóztunk (57-63). A záró negyedben két közelivel feljöttünk ismét kettő pontra, de nem sikerült fordítanunk. A végjátékban végül a Falco nyert.