Továbbra is veretlen a serdülő csapatunk

Serdülő „A” (U14) csapatunk az Országos Főtábla 2. fordulójában Sopronban szerepelt, ahova veretlenül, ám tartalékosan utazott el Németh Csaba és Halázs Gergely edzők irányításával az együttes. Három játékos egyáltalán nem tarthatott e kerettel.  Németh Csaba beszámolója:

A körmérkőzéses tornán aktuális ellenfeleink mindegyikével játszottunk már korábban, és rendre le is győztük őket eddig, így elvárás volt a fiúk felé, hogy ilyen összeállításban is sikerrel vegyük a fordulót.

Első mérkőzésen a Szombathelyi SI ellen hamar érvényesítettük fölényünket (félidő 60-10), így mindenkinek közel egyenlő játéklehetőséget adva gyakorolhattunk és nyertünk 111-30-ra.

Szombathelyi Sportiskola KA/A – Zalakerámia ZTE KK/A 30-111 (5-33, 5-27, 14-20, 6-31)

Zalakerámia ZTE KK: Török- Papp Benedek 29, Jordán Bendegúz 18, Tóth Levente 16, Gérczei Bence 16, Mezőfi Márk 11, Ruzsics Barnabás 7, Aranyosi Nimród 4, Boncz Benjamin 4, Rékli Hunor 4, Molnár Bence 2, Szalai Kristóf. Edzők: Németh Csaba és Halász Gergely

Második ellenfélként a Dávid Kornél Akadémia Székesfehérvár következett, akik ellen eleinte - részben egy első félidei kellemetlen sérülés miatt - kevésbé összeszedetten játszottunk (félidő 45-21), de a második játékrészben pontosabb játékkal és sok cserével könnyedén győztünk (100-47).

Dávid Kornél KA-Zalakerámia ZTE KK/A 47-100 (10-24,11-21,9-26,17-29)

Zalakerámia ZTE KK: Török- Papp Benedek 27, Jordán Bendegúz 21, Tóth Levente 2, Gérczei Bence 3, Mezőfi Márk 29, Ruzsics Barnabás 9, Aranyosi Nimród, Boncz Benjamin, Rékli Hunor, Molnár Bence 9, Szalai Kristóf. Edzők: Németh Csaba és Halász Gergely

A vasárnapi döntőben a házigazda Soproni Sportiskola Akadémia ellen kellett döntenünk a csoport-elsőségről. Velük amúgy is „jóban vagyunk”, és mivel fizikailag és tudásban is hozzánk hasonló csapatról van szó, többször is változatos meccseket vívtunk, időnként komoly előnyök és fordítások közepette.

Zalakerámia ZTE KK/A - Soproni Sportiskola/A 82-66 82-66 (14-16,21-14,20-20,27-16)

Zalakerámia ZTE KK: Török- Papp Benedek 22/3, Jordán Bendegúz 11, Tóth Levente, Gérczei Bence 10, Mezőfi Márk 18, Ruzsics Barnabás 7, Aranyosi Nimród 2, Boncz Benjamin, Rékli Hunor 2, Molnár Bence 6, Szalai Kristóf 4. Edzők: Németh Csaba és Halász Gergely

A mostani meccs is így zajlott, s bár az első félidőben domináltunk (11-8, 30-18) félidőben csak 5 pont előnyünk volt (35-30). A 3. negyedben aztán végre azt játszottuk, amit tudunk (és akarunk játszani), ezzel hamar elléptünk (43-30, 50-33), azonban a negyed végén 5 eladott labdából 11 pontot kaptunk, és 54-50-re feljött a Sopron. Izgalmas utolsó negyed ígérkezett, de itt már okosabban, kevesebb hibával játszva, javuló védekezéssel és néhány extra kosárral folyamatosan szakadtunk el (65-54, 73-59) és megérdemelten nyertünk (82-66).