Utolsó másodperces kosárral győztük le a Levicki Patriotit

A Forest Hungary 50. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa férfi tornáját a Sopron és a Fürstenfeld találkozó indította. Az osztrákok elég foghíjas csapattal érkeztek és szinte csere nélkül játszották végig a mérkőzést, ahol Sabáli Balázs együttese már az első negyedben eldöntötte a mérkőzést. A soproniaknál mindenki lehetőséghez jutott és könnyedén nyertek 44 ponttal

BSC Raiffaisen Fürstenfeld Panters- Sopron KC 51-95 (8-31, 12-26, 15-14, 16-24)

Fürstenfeld Panters: Hajder 9/3, Simon 20/3, Kouadio 9/3, Skrobo 9, Sakanoko 4, csere: Ramadani -. edző: Flavio Priulla

Soporn KC: Pitts 8/6, Johnson 9/3, Takács 13/9, Rivers 10/6, Jordan-Carter 15, csere: Molnár 9/6, Élő 7, Werner 8, Supola 6, Buzsáki 5/3, Fazekas 5/3. edző: Sabáli Balázs

A nap záró mérkőzése előtt tartották a jubileumi torna ünnepélyes megnyitóját. Felvezetésként az elmúlt 50 év képeiből készült videót láthatta a közönség, majd Balaicz Zoltán városunk polgármestere köszöntötte és méltatta a szervezőket, köztük Dr. Villányi Antalt, a Zala Megyei Kosárlabda Szövetség elnökét a torna alapítóját. A városvezető a közgyűlés által megszavazott elismerő oklevelet adott át, míg a Várhalmi Zsolt az MKOSZ képviseletében egy a torna szervezésért emlékplakettet adott át Villányi Antalnak. A tornán hagyomány, hogy különdíjakkal ismerik el a legjobb utánpótláskorú játékosokat. Zala megye legjobb utánpótlás leány kosárlabdázójának, a Kanizsai Vadmacskák tehetségének, Baa Dominikának a díjalapító dr. Katona György adta át az elismerést. A Zsíros Tibor-díjat, mint Zala megye legjobb utánpótlás fiú kosarasa, a Zalakerámia-ZTE KK fiatalja, Szalai Domonkos vehette át.

A szurkolók által már nagyon várt esti mérkőzésen a tavalyi győztes Levicki Patrioti ellen kezdtünk. Sérülés miatt, ahogy Bencze Tamás jelezte Ubilla kimaradt a csapatból.

Zalakerámia ZTE KK –BK Levicki Patrioti 87-86 (26-17, 17-20, 22-22, 22-27)

Zalakerámia ZTE KK: Doktor 5/3, Williams 25/9, Johnson 19/9, Djuric 6, Agafonov 23. Csere: Bagó -, Szabó -, Farkas 2, Gulyás 7. edző: Bencze Tamás

Levicki Patrioti: Hot 19/9, Hill 6/6, Bachan 8/6, Juricek 2, Danielic 5/3, csere: Zilak 16/12, Volarik 2, Kirves 13, Perovic 12, Bojanovsky 3. Edző: Michal Madzin

Nagy lendülettel kezdtek a fiúk és hamar előnybe kerültünk (12-7). Bencze Tamás sokat cserélt. A Léva nem hagyta magát és szívósan tapadt csapatunkra. A negyed hajrájában Gulyás pontjaival távolodtunk (26-17).

A második negyed elején állandósult a tíz pont körüli előnyünk. Agafonov is egyre jobb labdákat kapott a palánk alatt és jól is oldotta meg a helyzeteit. A vendégek nem engedték magukat leszakítani és visszakapaszkodtak a negyed végére (36-32). Jókor jött Williams távolija, ami megnyugtatta a társakat és 43-37-re hoztuk a félidőt.

A nagyszünet után is lendületesen, és ami fontos eredményesen játszottunk. Johnson is elkapta a fonalat és Agafonovval karöltve tíz pont fölé tornázták az előnyünk (57-45). Néhány rossz döntés, eladott labda és újra ott volt a nyakunkon a Léva (57-52). A negyed végén újra Johnson varázsolt és hatpontos vezetéssel várhattuk a folytatást (65-59).

A lévaiak 10-se, Hot Amin egymás után két triplát is hintett és egy percen belül kiegyenlítettek (65-65). Innentől új mérkőzés kezdődött. Egy hajszálnyival mindig mi vezettünk egészen a negyed feléig, amikor Zirk távolijával átvette a vezetést a Levicki (69-70). Izgalmas végjáték körvonalazódott. A 36. percbe Zirk újabb kosaraival már négy ponttal mentek a vendégek (73-77). Nehezen találtuk ritmust védekezésben és támadásban is, de a fiúk nagyon odatették magukat. 20 másodperc volt hátra amikor Djuric büntetőivel visszavettük a vezetést (84-83). Hot ellenállhatatlanul játszott és 2+1-es akciójával, 8 másodperccel a vége előtt 2 ponttal a Léva vezetett (84-86). Időkérésünk már nem lévén csak egy gyors támadásra volt időnk. Johnson remek ütemben passzolt az oldalvonalnál álló Willimshez, aki nem hibázott, és utolsó másodperces hármasával megnyertük a mérkőzést.

A férfiak mai programjában 13.15-kora Levicki Patrioti a Fürstenfelddel, míg 17.45-kor mi a Sopronnal játszunk.