Utolsó másodperces tripla döntött a DEAC javára

Elképesztő izgalmakat hozott az idei utolsó hazai bajnokink. A DEAC ellen kétszeri hosszabbításos mérkőzést játszottunk, melyen nem érdemeltünk vereséget.

Zalakerámia ZTE KK- DEAC 90-93, hu. (14-25, 23-13, 20-18, 19-20, 14-17)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Cziffra, Tóth, Söjtöry.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 16, Delas 7/3, Bonifert 10/6, Vuko 9/3, Szabó 10/3, csere: Donaldson 20/9, Glenn 13, Völgyi 5/3, edző: Heinrich Róbert

DEAC: Moore 9/3, Polyák 12/9, Somogyi 5, Drenovac 26/6, Tóth 16, csere: Molnár D., Guyton 14/9, Hines 9/3, Molnár M. 2, edző: Andjelko Mandic

Nehezen találták a ritmust a csapatok a találkozó elején. Az látszott, hogy a legnagyobb harc a lepattanókért megy majd az egész meccsen. Tóth Ádám szerezte az első kosarat, majd Bonifert egyenlített büntetőkkel (2-2). A DEAC ébredt előbb és egy 10-0-s rohanással ellépett (2-12). A negyed felénél Bonifert triplájával és közelijével zárkóztunk (7-13). A vendégeknél Drenovac volt elemében (9 pontot szerzett a negyedben) és utolsó fél percben indulásból szerzett pontjaival újra tíz pont fölé kúszott a Debrecen előnye (14-25).

A második negyed is vendég kosárral kezdődött, majd Donaldson hintett triplát. A 12. perc elején Polyák is így tett, amit Bonifert is lemásolt (20-30). Úgy tűnt tartósan beáll a tíz pontos vendég vezetés, de a negyed felénél Vuko büntetőivel és Delas triplájával ez másképp történt (25-32). Debreceni időkérés után Donaldsont faultolták triplakísérlet közben és büntetőivel közelítettünk. A 17. percben Donaldson közelijével kettő pontra csökkentettük hátrányunkat (30-32). Drenovac egy gól plusz faultos akcióval tett róla, hogy sokáig ne örüljünk (30-35). Jól védekeztünk és Duren büntetőivel, majd Glenn zsákolásával egy pontra zárkóztunk (34-35). Az utolsó percen belül Drenovac triplájára Völgyi távolija érkezett így továbbra is szorosan a DEAC mögött maradtunk (37-38).

A nagyszünet után Glenn kosarával először vezettünk, de Somogyi rögtön visszavette, majd Polyák megtoldotta egy távolival (39-43). Vuko közelije után Drenovac szerzett egy távolit. A 24. percben Glenn dobta közelebb csapatunkat a Debrecenhez (45-46). A negyed felénél Vuko kétszer is támadó faultot harcolt ki, előbb Polyák, majd Somogyi ellen, majd Simon passzából egy triplát hintett (48-46). Drenovac egyenlítő kosara után Szabó közelijével vettük vissza a vezetést (50-48). Felváltva vezettek a csapatok a folytatásban egy-két ponttal. A 29. percben Duren büntetőivel nálunk volt az előny (55-54). Az utolsó percen belül Drenovac közelije után Szabónak még volt válasza, így előnnyel várhattuk a folytatást (57-56).

Moore ziccere szinte a plafonig felment mielőtt a gyűrűnkben kötött volna ki, majd Szabó büntetője után Guyton és Hines kosaraival próbált ellépni a DEAC (58-62). A 32. percben Donaldson ziccerével, majd Völgyi labdaszerzés után szerzett duplájával egyenlítettünk (62-62). Vendég időkérést követően Hines kosaraival került ismét előnybe a DEAC (62-66). A 35. percben Glenn 2+1-vel maradtunk szorosan a vendégek nyakán (65-66). Tóth csak egyik büntetőjét értékesítette, Glenn pedig egy közelivel egyenlített (67-67). A 36. percben 69-69 volt az eredményjelzőn, tehát még nem dőlt el semmi. Somogyi sportszerűtlenül állította meg Durent, akinek a büntetőivel egyenlítettünk, majd Donaldson triplájával kerültünk előnybe (74-71). Kevesebb, mint három perc volt hátra a találkozóból, amikor Drenovac szerzett labdát és könnyű ziccert (74-73). A 39. percben Duren tempója után Guyton egyenlített egy triplával (76-76). 41 másodpercnél labdát vesztettünk, de kimaradt Moore közelije, így esélyünk volt megnyerni a mérkőzést. Sajnos Duren dobása is kimaradt, így szezonban harmadszor hosszabbításra kényszerültünk (76-76).

A ráadást Glenn duplájával kezdtük (78-76). Guyton triplájával fordított a DEAC (78-79). Vuko röptette meg védőjét majd egykézzel zsákolt hatalmasat (80-79). A hosszabbítás 3. percében Tóth közelijével a vendégek voltak előrébb. Vuko triplája kimarad, de szerencsére nem kaptunk az ellentámadásból kosarat. Szabó hármasánál az egész kispad a magasba ugrott (83-81). Kevesebb, mint egy perc volt hátra Tóth egyenlített (83-83). Duren közelije kimaradt, majd Drenovacé is. Szabó egészpályás kísérlete a gyűrű széléről pattant le. Jöhetett a következő öt perc (83-83).

Szabó kimaradt dobása után Hines büntetőket hibázott. Szabó hatalmas blokkot osztott ki Polyáknak, majd a következő vendégtámadásnál lepattanót szerezve pontosan indította Delast (85-83). Labdát szereztünk Szabó pedig egy közelit szerzett, majd egy újabb lepattanót (87-83). Három perc elteltével Tóth büntetőből szerezte a DEAC első pontjait a második ráadásban (87-85). Tóth faulttal együtt szerzett közeli, majd büntetőjével átvették a vezetést a debreceniek (87-88). Elkapkodtunk egy támadást és 9.5 másodperccel a vége előtt Moore büntetőivel, három ponttal ellépett a DEAC (87-90). Időkérésünk után Durent faultolták tripladobás közben és Tyreek nem hibázott (90-90). 5.4 másodperc volt hátra és a DEAC a térfelünkről hozhatta a labdát Moore pedig egy távolival eldöntötte az öldöklő csatát (90-93).