Vaughn triplájával győztünk Pécsen

Pécsi VSK-Veolia – Zalakerámia ZTE KK 88-89 (29-24, 26-20, 18-24, 15-21)
Pécs, Jv: Benczur Tamás, Frányó Péter, Gál János (Fekete László)

Pécsi VSK-Veolia: Durham 18/3, Supola 4, Demeter 7/3, Budimir 13/9, Sarlija 20, csere: Bíró 3/3, Dukic 4, Antóni 13/6, Simon 6/3, edző: Csirke Ferenc

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 18/12, Vaughn 14/3, Benke 15/6, Szabó 6/6, Radic 22/3. csere: Horváth 7/3, Mohácsi 7/3, Jeffers -. edző: Bencze Tamás

A mérkőzés első perceiben felváltva potyogtak a kosarak. A 2. percben Kinney hármasával vezettünk (4-5). A negyed feléig kiegyenlített játékot hozott a rangadó, egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól (9-9). A folytatásban Budimir vezérletével ellépett a Pécs (16-9). Nem hagytuk magunkat és a hajrában ledolgoztuk hátrányunkat és Radic hármasával és Mohácsi büntetőivel két pontra zárkóztunk (26-24). Az utolsó percben egy Durham hármas érkezett még hazai oldalon és ezzel, öt ponttal vezettek (29-24).

A második negyed elején Benke büntetőivel és Szabó hármasával két pontra zárkóztunk (31-29). A folytatásban a jól dobó hazaiak percei következtek. Több mint két perc alatt csak egy Benke büntető árválkodott a nevünk mellett, míg a hazaiak 12 pontot szereztek (43-30). A negyed felénél Benke hintett egy távolit, majd két büntetővel is megtoldott a pontjainkat (43-34). A nagyszünetig tartotta előnyét a Pécs. Hiába küzdött nagyot Radic és Benke nem sikerült tíz ponton belüli különbséget kialakítani a félidőre (55-44).

A harmadik negyed elején Mohácsi pillanatai következtek. Csapatkapitányunk előbb egy távolit, majd két büntetőt értékesített (59-49). A Budimir-Durham-Simon trió pontjaival, 13 ponttal ellépett a Pécs (65-52). A 25. percben Kinney-t Benke váltotta és újra erőre kapott csapatunk. Vaughn büntetői után két remek védekezést produkáltunk és Radic, majd újra Vaughn szerzett fontos közelit (65-58). Csirke Ferenc időkérése után jó védekezés és 2+1-es Vaughn akcióval négy pontra zárkóztunk (65-61). A 37. perc elején Benczur játékvezető kiüríttette a ZTE szektort. A közel tíz perces közjáték után minket zavart meg jobban a kényszerű szünet. Budimir hármast hintett, majd Durham büntetőzött pontosan és újra kilenccel ellépett a Pécs (70-61). A hajrában Antóni hármasával szemben Kinney szerzett egy közelit és egy triplát, majd Benke cikázott át a hazai védőkön és ziccerezett pontosan az utolsó másodpercben (73-68).

A záró negyedben ponttalanul kezdtünk, de a hazai oldalon is csak egy dupla díszelgett. A 32. perc elején Benke szerzett egy távolit, majd jó védekezést mutatott be Antónival szemben és így labdához jutottunk (75-71). Sajnos nem sikerült átlendülnünk a négypontos határon és Budimir középtávolijával távolodott a PVSK (77-71). Időkérésünk után Simon szerzett egy utolsó pillanatos hárompontost, majd Radic emelt be egy közelit Sarlija mellett, majd a bónusz büntetőjét is bedobta (80-74). Durham pincéres ziccere után Radic szerzett újabb közelit, majd jó védekezés után Radic szerzett fontos kosarat. A 35. percben kihagyott hazai helyzet után Kinney hármasával egy pontra zárkóztunk (82-81). A 37. percben Kinney hármasával átvettük a vezetést (82-84). Antoni és Sarlija duplájával visszavette a vezetést a Pécs (85-84). Videó bírózás után a Pécs jöhetett és Sarlija szerzett egy duplát, majd Vaughn válaszolt (87-86). Az utolsó percbe érve labdát szereztünk, de nem indult el a támadóidő, így némi közjáték után támadhattunk.  Sajnos nem sikerült pontot szereznünk, míg a hazaiak Antóni büntetőjével, kettővel mentek (88-86). Öt másodperc volt hátra, amikor Vaughn bevert egy hármast!!! A maradék 2.2 másodpercben már nem tudott pontot szerezni a PVSK így remek hajrával sikerült idegenben nyernünk!!!!!!