Az alapszakasz záró fordulójában a Pécs csapatát fogadtuk. A sérülés miatt a szezonra kieső Papp Péter mellett a megfázással bajlódó Durázi Krisztoferre sem számíthatott Bencze Tamás.

Zalakerámia ZTE KK- Pécsi VSK Veolia 73-95 (17-27, 21-25, 18-19, 17-24)
Zalaegerszeg, Jv: Papp, Mészáros, Goda

Zalakerámia ZTE KK: Ware 10/6, Thompson 16/6, Green 20/3, Szabó 6, Agafonov 8, csere: Gulyás-, Doktor 9/3, Bagó 5, Farkas-, edző: Bencze Tamás

PVSK: Pongó 20/9, Taylor 18/9, Ciric 18/9, Budimir 13, Horti 13/3, csere: Wright 8, Demeter 2, Bíró-, Benke 3/3, edző: Csirke Ferenc

A Pécs kezdett jobban és előbb Horti duplájával, majd később Taylor triplájával vezettek négy ponttal (5-9). Nálunk Green szorgoskodott és öt pontjával tartottuk a lépést ellenfelünkkel. A 3. percben Agafonov tempójával kiegyenlítettünk (9-9). A negyed feléhez közeledve Ciric és Taylor kosaraival, hét ponttal ellépett a Pécs (9-16). Sem védekezésben, sem támadásban nem találtuk a ritmust és Budimir kosara után jött is az időkérés (9-18). A 6. percben Wright közelije után már 11 ponttal vezettek a vendégek (9-20). Ware hármasa a legjobbkor jött. A hajrában Szabó szerzett egy közelit Bagó passzából, majd Ciric hármasa után Green büntetői következtek (17-27).

A második negyed elején Szabó egy szép levallásból szerzett kosarat, majd Thompson hármasával zárkóztunk (22-27). Vendég időkérés után Budimir szerzett faulttal együtt kosarat, Thompson meg jól büntetőzött. A 13. perc elején Pongó triplájával újra ellépett a Pécs (25-36). A 14. percben Ciric sportszerűtlent kapott, amiből Ware két büntetőjével és Thompson duplájával igazán jól jöttünk ki (31-36). A negyed felén átfordulva Green pontjaival lőtávolba érkeztünk (34-36). A pécsiek jól büntetőzve távolodtak (34-43). A 18. percben Thompson duplájára két távolit is kaptunk (36-49). Az utolsó percen belül Taylor ziccerével átlépte az ötven pontot a Pécs. Doktor szerzett egy közelit még és Taylor egy büntetőt (38-52).

Volt mit átbeszélnie a fiúkkal Bencze Tamásnak a félidőben.

Budimir kosarával kezdődött a második félidő, majd Doktor talált rést a vendégek védőfalán és szerzett egy közelit (40-56). A 23. percben Taylor triplájával és vezetőedzőnk technikaijáért adott büntetővel húsz pontra nőtt a Pécs előnye (40-60). Ware triplájára Pongó azonnal küldött egy távolit. Továbbra sem tudtunk átlépni az árnyékunkon. A 26. percben Szabó ziccerezett és egyben egy technikait is kapott (érthetetlenül), amivel kipontozódott (47-63). A 27. percben Doktor szerzett egy közelit, majd Ware értékesített egy büntetőt Taylor technikaija után. Agafonov ziccere után időt kért a Pécs (52-65). Nem sikerült kizökkentenünk a ritmusából a vendégeket és még az egyszerű ziccerek sem mentek be (56-71).

A záró negyedet Green duplájával és Agafonov büntetőivel kezdtük (60-71). A folytatásban teljesen szétestünk és a vendégek Ciric és Horti tripláival 11-0-át rohantak és megszilárdították előnyüket (60-82). Időkérésünk után Doktor szerzett egy távolit (63-82). A 36. percben Green is dobott egy triplát, majd Pongó is így tett (66-85). A 38. percben Bagó centerezett, majd még egy büntetőt is bedobott ráadásként (69-87). A hajrában Farkas is lehetőséget kapott, csakúgy, mint a pécsi cserék, hiszen a találkozó már eldőlt. A végén a ZTE nevelésű Olasz Ádám szerzett büntetőből pontokat, majd Green is értékesített kettőt. A végén még Benke hintett egy távolit feltéve csapata teljesítményére a koronát, ami a Pécsnek felsőházat ért (73-92).

Fotó: Bálizs Zsuzsa