Végig kézben tartottuk a mérkőzést Sopronban

Sopron KC-Zalakerámia ZTE KK 84-91 (19-22, 20-19, 19-25, 26-25)

Sopron, Novomatic Aréna, Jv: Cziffra Csaba, Ádám József, Fodor Attila (Bogárdi János)

Sopron KC: Parker 19/3, Duvnjak 5, El-Amin 14/6, Tóth-, Watkins 31/3. csere: Mészáros 6, Takács 6/6, Kántor 3/3, Élő-, edző: Sabáli Balázs

Zalakerámia ZTE KK: Kinney 14/6, Vaughn 9, Benke 18/9, Szabó 5/3, Radic 34/3, csere: Mohácsi 6/6, Horváth 2, Jeffers 3, Doktor-, edző: Bencze Tamás

Csapatunkban mindenki ott volt a parketten, míg a hazaiaknál Dénes és Zagorac hiányzott.

Nagy lendülettel kezdtük a találkozót és két perc elteltével Radic és Benke kosaraival 0-6-ra elléptünk. Nagyon lassan ébredezek a hazaiak, akiknél Tóth Gergő a 2. percben sérülés miatt kiesett. Radic támadásban tarthatatlan volt. A negyed felénél Benke kosaraival, nyolc ponttal vezettünk (5-13). A folytatásban Parker és Watkins pontjaival zárkóztak a hazaiak, de Radic újabb pontjai tartották a csapatok közötti távolságot (14-19). Az utolsó percben El-Amin duplájával és Takács triplájával kiegyenlített a Sopron (19-19). Kinney az utolsó másodpercben saját térfeléről engedte el a labdát és egy bravúros ablakos hármassal juttatta újra előnyhöz a csapatunkat (19-22).

A második negyed elején Parker duplájára Mohácsi hármasa érkezett (21-25). A 12. percre El-Amin triplájával kiegyenlítettek a hazaiak (26-26). A két perces kosárcsendet Radic törte meg, majd Benke is beköszönt egy duplával (26-30). Próbált tapadni a Sopron és Mohácsi újabb hármasára Mészáros és EL-Amin is válaszolt és először vezetett a találkozón a SKC (34-33). A negyed végén Szabó és Vaughn pontjaival újra magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést és a félidőben kettő ponttal vezettünk (39-41).

A nagyszünet után El-Amin egyenlített (41-41). Benke elkapta a fonalat és kettő távolijával és Radic és Kinney pontjaival elléptünk ellenfelünktől (43-51). Watkins tartotta a lelket az SKC-ben, de négy pontnál közelebb nem engedtük ellenfelünket. A 28. percben Kinney és Radic pontjaival már 10 pontra duzzadt az előnyünk (53-63). A hajrában Benke hintett egy újabb távolit. A negyed végén két másodperc elég volt Parkernek, hogy egy duplával faragjon a hátrányukon (58-66).

A záró negyed elején Radic szerzett egy közelit Vaughn kiváló passzából, majd Parker 2+1-vel zárkóztak a vendéglátók (61-68). Radic továbbra is elemében volt és két duplával, majd egy hármassal növelte előnyünket (63-77). A hajrában Watkins használta ki, hogy Radic pihent a padon, valamint Parker segített még a hazai zárkózásban. A negyed végén fegyelmezetten és magabiztosan tartottuk megszerzett 10 pont körüli előnyünket. Az utolsó percen belül Vaughn kosarára Watkins egy duplával felelt, valamint a fiatal Kántor hintett egy emberes hármast, amivel a Sopron kozmetikázta az eredményt (84-91).

Csapatunk remek szurkolótáborunk bíztatása mellett végig irányítva nagyon fontos idegenbeli győzelmet szerzett.

Fotók: Bálizs Zsuzsa