A 15. fordulóban az Alba Fehérvár vendégei voltunk.

Alba Fehérvár- Zalakerámia ZTE KK 101-93 (23-26, 30-19, 26-24, 22-24)
Székesfehérvár, Zárt kapuk mögött, Győrffy, Ádám, dr. Mészáros

Alba Fehérvár: Ahmad 25/3, Vojvoda 17/12, Davis 24/9, Lukács, Curry 15/9, csere: Turner 8, Balsay 6/6 Omenaka 6, edző: Forray Gábor

Zalakerámia ZTE KK: Duren 10/3, Delas 12/12, Bonifert 6, Vuko 22/6, Glenn 15, csere: Donaldson 9/3, Szabó 9/9, Simon 8/6, Polster, Plézer, Völgyi 2. edző: Heinrich Róbert

Jó ritmusban kezdtük a találkozót. A 2. percben Vojvoda triplájára Vuko duplájával és Delas triplájával feleltünk (5-9). A negyed felénél Omenaka egyenlített (11-11). A hajrában pontos játékkal, öt ponttal elléptünk (16-21). Davis és Balsay kosaraival egyenlített, majd Turner közelijével újra a hazaiak vezettek (23-21). A negyedet mégis sikerült megnyernünk, mert Völgyi büntetőire Delas még egy triplát is rátett (23-26).

A második negyed elején Donaldson is megszerezte első zalaegerszegi pontjait. A folytatásban Delas-t kétszer is tisztán hagyták a fehérváriak, aki két triplával büntetett (27-34). Forray Gábor időt kért, csapata pedig megrázta magát és Vojvoda irányításával ledolgozta hátrányát (34-36). A negyed felénél Duren pontjaival még előnyben voltunk (39-41). A 18. percben Curry és Balsay is triplát szerzett és átvette a vezetést az Alba (46-41). A negyed végén Bonifert büntetőzött pontosan, majd Curry hintett egy félpályás távolit (53-45).

A nagyszünet után felváltva potyogtak a kosarak, majd a házigazda Ahmad és Curry hármasával tíz pont fölé tornázta a különbséget (61-50). A negyed felénél Vuko vitte hátán csapatunkat. Szabó triplájával zárkóztunk, de gyorsan ritmust váltott az Alba és újra tíz pont fölé kúszott a különbség (77-65). A negyed hajrájában Simon és Donaldson kosaraival zárkóztunk (79-69).

Glenn 2+1-es akciójával sikerült tíz pont alá zárkózni, majd Simon Kristóf dobott egy szép hármast, ezzel hat pontra jött fel a ZTE. Sajnos Vojvoda Dávid kétszer is betalált távolról, a második akció során Simon terült el fájdalmasan a pályán, miután Turnerrel ütközött és beütötte a fejét. Donaldson megszerezte első tripláját ZTE-színekben, majd Duren szorult ápolásra, vérzett az orra - ezúttal is Turner volt az "elkövető". Bonifert Vuko szép passzából szerzett ziccert. A lepattanókkal sajnos egész mérkőzésen hadilábon állt a csapat. Ahmad 2+1-e után már 16 volt közte. Ezt követően viszont fordult a kocka, előbb Simon talált be távolról, majd Szabó Zsolt szinte ugyanonnan. Donaldson palánkos duplája után Forray Gábor kért időt, hiszen 8-0-át futott a ZTE; sőt, a meccs végén Szabó még egy hármast is helyére küldött a másik sarokból. 101-93 lett a vége, védekezésben egyik csapat sem jeleskedett; de a dobóformára nem lehetett panasz, amit a közel 50%-os triplamutató is jelez. Akadtak bíztató jelek, a Debrecen elleni vasárnapi találkozóig viszont van még mit csiszolni a védekezésen.

Fotó: Simon Erika - szekesfehervar.hu