Vereség a törököktől az U19-es vb-n

Nem borította a papírformát a törökök ellen, a Váradi Kornél vezette U19-es fiú kosárlabda-válogatott és 26 ponttal kikapott az Eb-ezüstérmestől, így csoportja második helyén végzett a debreceni korosztályos világbajnokságon. A keresztjátékban a Japánok lesznek a mieink ellenfelei.

A törökök ellen a találkozó elején még tartotta a lépést a magyar válogatott, de a folytatásban kijött a két csapat közti különbség és a törökök a félidőben már 24 ponttal vezettek (34-58). A nagyszünet után harcos arcát mutatta a válogatott, de nem tudott változtatni a mérkőzés menetén és végül 90-64-es vereséget szenvedett a csoportdöntőn.

A csapat legjobbja a klubunkba idén igazolt Csátaljay Péter volt, aki 17 pontig jutott a találkozón. Korosztályos válogatott centerünk Csuti Kornél 10 ponttal, 3 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt.

A mieink csoportmásodikként végeztek, így ma 17:30-tól a C-csoport harmadik helyezettjével, Japánnal mérkőznek meg a nyolcaddöntőben.

Fotó: fiba.com