Vereséggel kezdtük a középszakaszt

A középszakasz első mérkőzésén, nem jó előjelekkel utaztunk Paksra. Ware sérülése nem jött rendbe, így nélküle kellett játszanunk. Sajnos a harmadik negyedben leblokkoltunk és ekkor eldöntötte a mérkőzést az ASE.

Atomerőmű SE- Zalakerámia ZTE KK 100-86 (30-19, 25-25, 33-15, 12-27)

Paks, Jv: Kapitány, Söjtöry, Nyilas, (Páli)

Atomerőmű SE: Kovács 14/6, Faust 9, Henton 28/15, Eilingsfeld 14, Jevtovic 12/3. Csere: Horváth 7/6, Ruják 9/3, Williams 1, Medve 6/3. edző: Branislav Dzunic

Zalakerámia ZTE KK: Doktor 2, Thompson 17/3, Green 18/6, Szabó 16/6, Agafonov 4, csere: Bagó 13, Durázi 3, Kis 5/3, Gulyás 8/6, edző: Bencze Tamás

Légiósai pontjaival a 2. perc elején 7-2-re ellépett a házigazda, majd Thompson, Green és Szabó tripláival fordítottunk a 3. percbe kanyarodva (9-11). Henton hármasával és Jevtovic közelijével került újra előnybe a Paks és a 9-0-s rohanásukat Kis 6. percben szerzett távolija állította meg (18-14). Gyorsan jött Kovácstól is egy távoli. A hajrában Green és Thompson pontjaival próbáltuk a lépést tartani, de a Jevtovic vezérelte paksiak 11 ponttal többet szereztek a negyedben, mint mi (30-19).

A második negyedet Henton ismét egy távolival kezdte, majd Green-től érkezett egy dupla és egy tripla (33-24). Úgy tűnt mintha megtorpant volna a Paks lendülete, a mi védekezésünk pedig valamivel szorosabb lett. Thompson duplájával tovább csökkentettük a hátrányunk (33-26). Ruják közelije után Szabó szerzett kosarat, majd Henton szórta be negyedik tripláját. A 13. percben Doktor és Henton sem hibázott büntetőt (39-30). Kis remek betörés után ziccerezett, de Kovácstól azonnal jött a válasz (41-32). A negyed feléhez közeledve Durázi 2+1-vel zárkóztunk (41-35). A 16. percben Eilingsfeld, Henton és Jevtovic büntetőivel újra tíz pontra kúszott vissza a hazai előny. A 17. percben Henton indulásból szerzett kosara után Bencze Tamás időt kért (47-35). A rövid szünet után Bagó 2+1-ével kezdtünk, majd Faust egy büntetője után, Bagó újabb duplát szerzett Agafonov passzából (48-40). A 18. percben Faust közelijére és Henton triplájára Agafonov büntetői és Thompson közelije volt a válaszunk. Az utolsó másodpercekben sajnos nem figyeltünk és Kovács az utolsó másodpercben még szerzett egy közelit (55-44).

Egy kicsit az öltözőben maradtunk a nagyszünet után és egy perc alatt öt pontot kaptunk. Szabó triplája próbálta megtörni a hazaiak lendületét, de Kovács és Faust pontjaival továbbra is dominált a Paks (64-47). A 23. perc közepén Thompson és Green pontjai jelentettek némi felüdülést (63-51). A következő perceket az Atom uralta és mindössze Green tudott egy duplát szerezni a 17! hazai pont mellett (80-54). A 26. percben Gulyás szerzett egy triplát, amit Green toldott meg egy közelivel (80-59). A negyed hajrája újra a Paksé volt és sorozatban 8 pontot szerezve, egy híján harminc pontos előnyt szereztek (88-59).

A záró negyed elején, a nagy előny tudatában a kulcsjátékosait pihentette Dzunic mester. A fiúk próbáltak küzdeni, de nem igazán ültek a dobásaink. Bagó Martin nagyon hasznosan és lelkesen játszott. A 34. perctől Bagó közelijével kezdtünk egy jó sorozatot és egy 10-0-s rohanás után időt kértek a hazaiak (93-77). Az időkérés után Ruják szerzett egy közelit, majd Gulyás egy távolit (95-80). Henton büntetői után Szabó kétszer volt eredményes, majd egy labdaszerzés után Gulyás zsákolt (97-86). Az utolsó momentum a hazaiaké volt és Henton 2+1-vel elérte a Paks a 100 pontot.

A harmadik negyedet leszámítva foghíjasan is tartottuk magunkat és a hajrában közel harminc pontról is fel tudtunk kapaszkodni. Folytatás vasárnap hazai pályán a KTE ellen.