Vereséggel zártuk az alapszakasz első felét

Tudtuk, hogy kellemetlen ellenfél az idei bajnokságban a Budapesti Honvéd és ezt ezúttal is bizonyítottak a fővárosiak. Az idei év utolsó hazai bajnokiján szinte végig vezettek a vendégek, a hajrában többször is fordítottunk, de nem sikerült megnyernünk a találkozót.

Zalakerámia ZTE KK – Budapesti Honvéd 91-95 (24-26, 21-23, 22-21, 24-25)
Zalaegerszeg, 1270 néző, JV: Goda, Győrffy, Farkas

Zalakerámia ZTE KK: Paige 4, Hicks 25/6, Keller 5/3, Ostojic 19, Csuti, csere: Mishula 20/9, Szalay, Csátaljay, Németh, Tóth 18. Edző: Lubomir Ruzicka

Budapesti Honvéd: Djokovic 20/18, Brown 42/15, Wesson 8, Hajdú, Filipovic 8, csere: Henry 13/3, Reizinger, Kopácsi, Peringer 2, Bazsó 2. Edző: Zlatko Jovanovic

Kipontozódott: Wesson 34’, Tóth 38’,

Vendég hármassal kezdődött a találkozó, majd gyorsan jött egy dupla is (0-5). Nem igazán sikerültek a dobásaink, míg a fővárosiak újabb kosarat szereztek (0-7). A 3. perc elején Tóth Ádám szerezte az első pontjainkat. A védekezésünk nem igazán működött, a vendégek viszont szorgosan gyűjtögették a faultokat, így négy perc elteltével bónuszba kerültünk (9-13). A Honvéd vezére ezúttal is Brown volt, akit nem tudtunk tartani és a 6. percben dobott két távolijával 12 ponttal vezettek (11-23). Időkérésünk új lendületet adott a fiúknak és egy 8-0-s futással négy pontra zárkóztunk (19-23). A 9. percben Tóth 2+1-es akciójával egy pontra olvadt a vendégek előnye (22-23). A negyed hajrájában Henry hármasával tartotta meg előnyét a Honvéd (24-26).

A második negyedet is a fővárosiak kezdték pontosabban és Djokovic távoli dobásaival tartották a távolságot. Ostojic és Hicks volt aktív a pontszerzésben, de védekezésben továbbra sem bírtunk a vendégekkel (35-42).  Hazai időkérést követően Tóth közelijével és Keller távolijával két pontra zárkóztunk (40-42). A félidő hajrájában Brown és Mishula váltott hárompontost, majd a negyed végén ismét Brown villant, amivel továbbra is a vendégek vezettek (45-49).

Két gyors kosárral kezdtük a második félidőt, de szinte semmit sem ért, hiszen Brown és Djokovic is hármassal válaszolt (49-55). Hiába Mishula büntetői és távolija, ha mellette könnyű ziccereket engedtünk ellenfelünknek (55-59). Nagy volt a rohanás mindkét oldalon, csak mi többet hibáztunk és ez jelentette a különbséget a csapatok között. A negyed felénél Keller büntetőivel, majd Hicks ziccerével közelítettünk (63-67). A negyed hajrájában Paige büntetőivel három pontra zárkóztunk (67-70).

Ostojic közelijével, hosszú idő után egy pontra közelítettünk, de Brown egy hármassal lökött vissza minket a kezdővonalra (69-73). Hibáinkat újabb távolival büntették a vendégek (70-76). Összeszorított fogakkal küzdöttünk és 7-0-s futással végre átvettük a vezetést (77-76). Vendég időkérés után Filipovic duplájára Hicks hármasa érkezett (80-78). Felváltva potyogtak a kosarak, még semmi sem dőlt el, hiszen öt perc volt hátra a meccsből. A 37. percben Brown rázta meg magát és három ponttal elléptek a vendégek (85-88). A 38. percben Tóth Ádám kipontozódott, Mishula büntetőivel egy pontra zárkóztunk (87-88). Egy perccel a vége előtt Hicks varázsolta a gyűrűbe a labdát, amivel újra vezettünk (89-88). Henry kosarával újra a Honvéd vezetett, majd jött Hicks, majd Brown (91-92). 14 másodperc volt vissza a mérkőzésből, amikor mi támadhattunk, de Hicks dobása kimaradt, majd Mishula ellen sportszerűtlen hibát ítéltek, így vereséggel zártuk az alapszakasz első felét (91-95).

A vereség ellenére csapatunk a legjobb nyolc között végzett, így a Magyar Kupa negyeddöntőjében érdekeltek leszünk.