Veretlenül jutottak a serdülők az országos főtáblára

Az elmúlt hétvégén, Körmenden rendezték a Serdülő bajnokság alapszakaszának harmadik fordulóját. Fiataljaink a házigazda Körmend és a Sopron csapatával mérkőztek.  Az első összecsapáson a szomszédvár Körmend volt az ellenfél. A fiúk remek első negyedet produkálva alapozták meg sikerüket. Végig vezetve magabiztos sikert értek el.

Zalakerámia ZTE KK - Körmend Törpördögök 94-47 (29-8, 22-13, 28-16, 15-10)
Körmend, Jv: Csák, Ugróczky

Zalakerámia ZTE KK: Ruzsics 13, Boros 1, Molnár 10, Jordán 16, Rékli 3/3, csere: Tóth 14, Mezőfi 24/3, Cseszkó 6, Gérczei 7, Boncz, Szalay, Aranyosi, edző: Németh Csaba és Halász Gergely

Némi pihenőt követően következhetett a Sopron. Az első félidőben pontatlanul játszottak a fiúk és 16 pontos hátrányt szedtek össze (24-40). A második félidőben feljavul védekezéssel fokozatosan dolgozta le csapatunk a hátrányát és a 33. percben sikerült a fordítás is (49-48). A záró negyed második felében Mezőfi Márk kosarainak köszönhetően sikerült megnyerni a kiélezett találkozót.

Zalakerámia ZTE KK - Soproni SI/A 61-53 (16-22, 8-18, 19-6, 18-7)
Körmend, Jv: Dr. Magyari, Schneider

Zalakerámia ZTE KK: Ruzsics 3, Boros 4, Molnár 11, Jordán 10, Boncz, csere: Tóth 9, Mezőfi 18, Cseszkó 2, Rékli, Szalay, Aranyosi 2, Gérczei 2, edző: Németh Csaba és Halász Gergely

Együttesünk mindhárom fordulóban veretlen tudott maradni és megnyerve az Észak- Nyugati Régió alapszakaszát (6/6), és bejutott az országos főtáblára.