ZTE KK „KÉK HARCOSOK”

2015/2016. KENGURU Bajnokság  4. forduló

2016. január 17-én Zalaegerszegen hazai környezetben (Eötvös Iskola) rendezték a Kenguru Bajnokság „A”- csoportjának negyedik fordulóját. A magyar utánpótlás rendszerében ebben a korosztályban játszanak először mérkőzéseket a kis játékosok, ezért az első három fordulóban csak ismerkednek a mérkőzések szabályaival, hangulatával, és a negyedik fordulóval most kezdődött az a szakasz, ami beleszámít már a pontszerzésbe.

ZTE KK - Körmendi Törpördögök/A  75 : 56  (15:19, 27+5:14+3, 8:13, 20:7)

ZTE KK: Garai Dávid: 6, Kustán András: 3, Horváth Bálint: 1, Kulcsár Olivér: 7, Horváth Barnabás: 0, Bihari Barnabás: 5, Kiss Armand: 0, Puplics Attila: 0, Kalecz Patrik: 3, Döbrentei Bulcsú: 5, Szalay Domonkos: 44, Dóczi Dániel: 1.

Az első mérkőzésünket a Körmendi Törpördögökkel játszottuk, akiktől eddig minimális különbséggel, de kétszer kikaptunk az előző fordulókban. Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a másodikban viszont Szalay Domonkos 1:1 betöréseiből tízpontos előnyt tudtunk elérni. A második félidőben hasonló két negyedet produkáltunk, végig magabiztosan játszva tudtuk irányítani a játékot, így a végén 19 pontos győzelemmel, büszkén jöhettek le a fiúk a pályáról.

ZTE KK – Szombathelyi SI:   63 : 50 (19:9, 6+3:7+7, 19:14, 16:13)

ZTE KK: Koller Bálint: 1, Garai Dávid: 9, Horváth Bálint: 7, Kulcsár Olivér: 6, Horváth Barnabás: 0, Bihari Barnabás: 4, Kiss Armand: 6, Puplics Attila: 1, Pintér Barnabás: 0, Döbrentei Bulcsú: 0, Szalay Domonkos: 29, Dóczi Dániel: 0.

A második mérkőzésünket negyed órás szünet után játszottuk a Szombathely csapatával, akikkel eddig nem kerültünk össze. A meccs elejétől kezdve koncentráltan játszottunk, az első negyedben 10 pontos előnyt szereztünk és így nyugodtan tudtuk építeni a támadásainkat, amiben tudtuk alkalmazni a tanult mozgásos elemeinket, passzos-befutásos játékot és több játékos is már kreatív 1:1 betörésekből szerzett pontokat.
Gratulálok a csapatomnak, büszke vagyok rájuk, kettő nagyon jó mérkőzést játszottunk és így az első helyen állunk a régiónkban.